Retro Motor Show 2023. Tym samochodem zachwycił się Maradonna, Clapton i Pavarotti [ZDJĘCIA]

Rozpoczęła się kolejna edycja Retro Motor Show. Poznań ponownie stał się stolicą motoryzacyjnej nostalgii, przenosząc odwiedzających w czasie do epoki klasycznych samochodów i motocykli. Retro Motor Show to największe w Polsce targi pojazdów zabytkowych. Wydarzenie przyciąga zarówno pasjonatów motoryzacji, jak i miłośników historycznych pojazdów.

Poznań i Retro Motor Show 2023 to gwarancja ogromnej dawki wrażeń dla wszystkich fanów motoryzacji. W tym roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, są 4 duże pawilony, o łącznej powierzchni przekraczającej 31 000 m².

Retro klimat

Retro Motor Show to nie tylko wystawa samochodów. To prawdziwa podróż w czasie, gdzie spotykają się ludzie, których łączy pasja do motoryzacji i miłość do dawnych lat. To miejsce, gdzie klimat retro przenika każdy zakamarek wydarzenia, tworząc atmosferę. To podróż sentymentalna do minionych czasów.

Retro Motor Show to nie tylko okazja do podziwiania zabytkowych pojazdów, ale także do ich zakupu. Na targach pojawi się wiele ofert sprzedaży, które będzie można dokładnie obejrzeć, porównać i omówić z ekspertami.

Pojazdy z całego świata

Targi Retro Motor Show nie ograniczają się wyłącznie do samochodów. Znajdują się tu także motocykle, autobusy, traktory, a nawet samoloty To doskonała okazja, aby poznać różnorodność i ewolucję motoryzacji na przestrzeni lat.

Targi Retro Motor Show to nie tylko rozrywka, to także źródło wiedzy dla miłośników motoryzacji. W programie znajdują się warsztaty z renowacji pojazdów, pokazy odrestaurowanych pojazdów oraz wywiady z gośćmi specjalnymi, którzy podzielą się swoją pasją i wiedzą.

Retro Motor Show to wyjątkowa okazja, aby spędzić niebanalny weekend w towarzystwie rodziny i przyjaciół. To wydarzenie, które docenią zarówno miłośnicy motoryzacji, jak i osoby, które chcą poznać historię motoryzacji i poczuć niezapomniany klimat minionych lat.

Na MTP sprowadzono też legendarne Ferrari F40. La Squadra, bo to na ich stoisku pojawi się ta perełka, to unikatowy koncept, który łączy pasjonatów przekonanych o tym, że motoryzacja to użytkowe dzieła sztuki.

Bez wątpienia jednym z nich jest ostatni samochód, który powstał za życia Enzo Ferrari. W Polsce znajdują się tylko 2 egzemplarze tego modelu, a gdy powstawał, fabrykę opuściło jedynie 1315 sztuk. Ten inżynieryjny majstersztyk można zobaczyć w pawilonie nr 5 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

– Ferrari F40 oszałamia do dziś, mimo że projektowano je ponad 30 lat temu. Zachwyciło też wiele znanych osobistości. Swego czasu na taki zakup skusił się m.in. Luciano Pavarotti, Diego Maradona czy Eric Clapton – przekonują wystawcy.

Czytaj też: Poznań Game Arena 2023. „To nie tylko gry, ale też technologie zmieniające rynek pracy” [ZDJĘCIA]

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl