Duży sukces reprezentacji z Marcinem Oleksym w składzie

Polacy zdobyli brązowy medal na Mistrzostwach Europy w amp futbolu. O trzecie miejsce walczyli z Anglikami, których „Biało-Czerwoni” pokonali 1:0.

Polacy już w 5. minucie meczu wyszli na prowadzenie po bramce Bartosza Łastowskiego. Strzałem z dystansu pokonał angielskiego bramkarza. W drugiej połowie reprezentacja Anglii starała się wyrównać, ale dobrze w bramce spisywał się Łukasz Miśkiewicz. Reprezentacja Polski, którą trenuje Dmytro Kameka, nie straciła bramki do końca meczu i dzięki zwycięstwu 1:0, zapewniła sobie brązowy medal na Mistrzostwach Europy w amp futbolu.

Jak radzili sobie Polacy na całym turnieju?

Pierwszy mecz był łatwą wygraną przeciwko Grekom. Nasi rodacy zwyciężyli, aż 7:0. Następnie zmierzyli się ze Szkotami, co zakończyło się jeszcze większą wygraną, gdyż 15:0 dla Polaków. W ten sposób ustanowili też rekord pod względem zdobytych przez siebie bramek podczas jednego meczu w ramach Mistrzostw Europy. Na zakończenie Polacy pokonali Niemców 6:0 i zajęli pierwsze miejsce w grupie D.

Po wyjściu z grupy w ćwierćfinale Polacy skonfrontowali się z Irlandczykami. „Biało-Czerwoni” wygrali 3:0. W półfinale przegrali 1:5 z Turcją. Później zagrali z Anglią o 3. miejsce. Skład wyjściowy Polaków prezentował się następująco: Miśkiewicz – Warakomski, Łastowski, Kapłon, Grygiel, Oleksy, Wrona.

To trzeci brązowy medal Polaków na Mistrzostwach Europy w amp futbolu (wcześniejsze: 2017 r. i 2021 r.).