Remont ulic w okolicy Okrąglaka rozpocznie się w listopadzie. Sprawdź, którędy nie pojedziesz

Kolejne prace w ramach Projektu Centrum ruszą już na początku listopada. Wiąże się to z kolejnymi utrudnieniami w ruchu. Poznańskie Inwestycje Miejskie zapewniają, że mieszkańcy będą mieli zapewniony dojazd do posesji.

PRZEBUDOWA 27 GRUDNIA

Pierwsze ogrodzenia budowlane pojawią się na ulicy 27 Grudnia już 3 listopada. Wykonawca zacznie od demontażu torowiska tramwajowego po to, by w późniejszym etapie prac przesunąć je o kilkadziesiąt centymetrów w północną stronę. Co ważne, chodniki oraz dojazdy do posesji wciąż będą dostępne dla mieszkańców.

RATAJCZAKA / ŚW. MARCIN

W nocy z 2 na 3 listopada z ruchu wyłączone zostanie również skrzyżowanie ulic Ratajczaka i Św. Marcin. Kierowcy jadący od strony Ronda Kaponiera nie będą mogli skręcić w prawo w kierunku ulicy Ogrodowej. Wciąż będą mogli jednak skręcić w lewo w stronę placu Wolności. Na fragmencie ulicy Ratajczaka między ulicą Taczka a Św. Marcin możliwy będzie jedynie dojazd do posesji. Ruch będzie odbywał się w obu kierunkach.

źródło: PIM

Od 15 listopada ruszy także przebudowa sieci podziemnych w ulicy Kantaka. W związku z tym nie będzie można tam parkować.

ZMIANY KOSZTEM DRZEW

Remonty są częścią Projektu Centrum. Prace spowodowane są potrzebą wymiany sieci podziemnych, torowisk tramwajowych, chodników i nawierzchni jezdni. Na ulicy 27 Grudnia pojawi się również nowa ścieżka rowerowa. Finalnie, po przebudowie ma być tam więcej nasadzeń. Ucierpią jednak na tym rosnące tam drzewa. Do wycinki przeznaczone są leszczyny tureckie, a platany, w związku z planami poprowadzenia tamtędy linii tramwajowej, zostaną przycięte.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl