Remont kamienicy przy ul. Kilińskiego 4 zakończony

Zakończył się remont kamienicy na ul. Kilińskiego 4. To druga kamienica na tej ulicy wyremontowana przez ZKZL w tym roku. Można powiedzieć, że sąsiadujące ze sobą miejskie budynki stają się wizytówkami poznańskiej Wildy.

Pod koniec drugiego kwartału tego roku Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zakończył modernizację kamienicy przy ul. ul. Kilińskiego 5. Teraz remont generalny przeszła sąsiednia kamienica przy ul. Kilińskiego 4 i na nowo świeci swoim blaskiem.

Wybudowana w 1901 roku kamienica wpisana jest do rejestru zabytków miasta Poznania i jej modernizacja została wykonana z godnie z zaleceniami Miejskiego Konserwatora Zabytków. Spółka zadbała tutaj o wszystkie detale widoczne doskonale na elewacji frontowej budynku. Już teraz poznaniacy mogą podziwiać jak pięknie prezentują się wszystkie sztukaterie i wykończenia budynku, drzwi frontowe, wymieniona stolarka okienna czy odnowione balkony. Modernizację przeszły też obie klatki schodowe na których zostały zamontowane balustrady z odtworzeniem historyzującej formy – informuje Łukasz Kubiak z ZKZL

fot. źródło ZKZL

 

Modernizacja nie objęła jednak tylko zewnętrznej części budynku. W ramach prac został wyremontowany i docieplony dach budynku. Naprawiono również więźbę dachową. Remont objął również renowację stolarki drzwiowej i wspomnianej już wcześniej stolarki okiennej. Została także wymieniona cała instalacja gazowa, przyłącze i piony wodno – kanalizacyjne oraz instalacja elektryczna w częściach wspólnych. Podczas remontu zlikwidowano 45 pieców kaflowych i powstała kotłownia gazowa.

Dzięki prowadzonym pracom udało się także zwiększyć liczbę mieszkań. Z dwóch liczących ponad 100 metrów kwadratowych lokali udało się wyodrębnić cztery mniejsze lokale. Koszt modernizacji wyniósł ponad 5 milionów złotych.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl