Rekordy popularności poznańskiego roweru miejskiego

Tylko w kwietniu mieszkańcy Poznania i turyści niemal 250 tysięcy razy wypożyczyli Poznańskie Rowery Miejskie. To najlepszy wynik w historii systemu. 

Od początku tegorocznego sezonu do niedzieli, 6 maja, poznańskie rowery wypożyczone zostały łącznie ponad 349 tysięcy razy. Wynik byłby jeszcze lepszy, gdyby nie kapryśna marcowa pogoda. W samym kwietniu wypożyczeń było aż 248 tysięcy! To najlepszy miesiąc w historii! Dotychczasowy rekord – z czerwca ubiegłego roku – został tym samym pobity aż o ponad 75 tysięcy.

Już na początku miesiąca wyrównany został ubiegłoroczny dzienny rekord wypożyczeń – 4 kwietnia rowery wypożyczono 8710 razy. W poniedziałek, 9 kwietnia, dzienna liczba wypożyczeń po raz pierwszy w historii przekroczyła 10 tysięcy. Rekord padł w czwartek, 19 kwietnia, kiedy z systemu skorzystano aż 12 506 razy.

Poznański Rower Miejski to jeden z najdynamiczniej rozwijających się systemów rowerowych w Polsce. W tym sezonie użytkownicy mogą korzystać ze 113 samoobsługowych stacji wypożyczeń i 1227 rowerów. Tylko w ubiegłym sezonie z Poznańskiego Roweru Miejskiego skorzystano ponad milion razy. W systemie zarejestrowało się już ponad 118 tysięcy użytkowników.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl