Wielkopolska

Rekordowa liczba pijanych kierowców złapanych w kilka godzin

Policjanci z Wielkopolski przeprowadzili akcję „Trzeźwy poranek”, podczas której w ciągu kilku godzin zatrzymali aż 73 pijanych kierowców. Teraz tego typu kontroli będzie coraz więcej.

Kontrole policyjne Wielkopolska

Nadal wielu kierowców porusza się po drogach pod wpływem alkoholu. To właśnie oni najczęściej są przyczyną wypadków, w tym tych tragicznych. W związku z tym we wtorek, 9 lipca, prawie 200 policjantów na terenie całej Wielkopolski brało udział w akcji „Trzeźwy Poranek”. Funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość ponad 29 tysięcy kierowców.

– Niestety znalazło się aż 73 kierowców, w których organizmie znajdował się alkohol. Za takie postępowanie grożą surowe konsekwencje prawne- poinformował Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.

Policjanci zatrzymali również 2 osoby, które wsiadły za kierownicę, mimo że sąd orzekł zakaz prowadzenia pojazdów.

Kierowco strzeż się!

Funkcjonariusze podkreślają, że akcji tego typu będzie coraz więcej na drogach Wielkopolski. Apelują również o rozwagę i rozsądek, zaznaczając że nawet niewielka ilość alkoholu może wpłynąć na zdolności i prowadzić do upośledzenia zmysłów.

– Jeśli planujemy jazdę samochodem, a mamy wątpliwości co do stanu trzeźwości, to można go sprawdzić w najbliższej jednostce policji – dodał Maciej Święcichowski.

Czytaj także: Tak jakby wsadził psa do piekarnika. Policji powiedział, że „nie wiedział, dlaczego to zrobił”

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl