Wielkopolska

Gwiazdy muzyki popularnej przyjadą do Powidza

W lipcu, w Parku Łazienkowskim w Powidzu zagrają: Ralph Kaminski, MROZU i Vito Bambino. Koncerty w ramach Powidz Jam Festival.

Powidz Jam Festival

Ralph Kaminski to wokalista, autor tekstów, producent muzyczny oraz reżyser teledysków. Na Powidz Jam Festiwal wystąpi 27 lipca. Artysta wydał cztery albumy: Morze (2016), Młodość (2019), Kora (2021) i najnowszy Bal u Rafała (2022). W ubiegłym roku otrzymał prestiżowy Paszport Polityki, będący symbolicznym stemplem jakości twórczości artysty. Podczas koncertów towarzyszy mu My Best Band in the World, z którym gra na klubowych i festiwalowych scenach w całej Polsce.

Mrozu to producent muzyczny, autor tekstów piosenek i popularny obecnie wykonawca muzyki w Polsce. Zdobywca muzycznych nagród, twórca przebojów Złoto czy Jak nie my, to kto wystąpi w piątek 28 lipca. Wydanym w 2014 roku albumem Rollercoaster udowodnił, że ma talent do pisania chwytliwych piosenek. Pochodzący z tego albumu singiel Nic do stracenia okazał się najczęściej graną piosenką w polskich rozgłośniach radiowych w 2014 roku.

Vito Bambino, wokalista, autor tekstów, kompozytor, lider zespołu Bitamina, Vito Bambino zagra 30 lipca. W 2020 roku wydał pierwszy solowy album Poczekalnia, na którym znalazł się m.in. utwór Bunkrów nie ma. Muzyk jest także znany z singli, takich jak Nudy czy Poszło. Każdej premierze towarzyszą teledyski, których pomysłodawcą i nierzadko twórcą jest on sam. W 2021 roku wspólnie z Darią Zawiałow i Dawidem Podsiadłą nagrał hitowy numer lata I Ciebie też, bardzo, będący jednocześnie hymnem projektu Męskie Granie. W kwietniu 2023 roku powraca z nowym albumem, Pracownia, którego zapowiedzią jest singiel Etna.

Vito Bambino (mat. prasowy)

Przy zakupie biletu na każdy z trzech biletowanych koncertów Powidz Jam Festiwal (Ralph Kaminski, 27 lipca; Mrozu, 28 lipca; Vito Bambino, 30 lipca) można otrzymać pakiet biletów w cenach:

  • 269 zł (pula I),
  • 299 zł (pula II),
  • 359 zł (pula III).

Harmonogram koncertów:

  • 27 lipca – Ralph Kaminski
  • 28 lipca – MROZU
  • 30 lipca – Vito Bambino

Czytaj też: Ukradli XVII-wieczny sarkofag św. Wojciecha w Gnieźnie. Wkrótce w kinach

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl