Radni powiedzieli tak. Strefa kibica na MTP w Poznaniu

Mecze piłki nożnej na gigantycznym ekranie, turnieje piłkarskie dla dzieci, otwarty pawilon do jazdy na rolkach, kino letnie, międzynarodowa kuchnia oraz warsztaty dla całych rodzin  – to wszystko będzie czekać na poznaniaków w Strefie Kibica, która powstanie na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Na zorganizowanie strefy, która pomieści jednorazowo nawet 6 tysięcy kibiców, zgodzili się radni podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Poznania. Mundial będzie można wspólnie oglądać w samym centrum miasta, na MTP. Mecze wyświetlane będą na gigantycznym telebimie o powierzchni 112 m kw. – to więcej, niż miał ekran, który stanął w Warszawie pod Pałacem Kultury podczas Euro 2012. Kibice będą mogli skorzystać ze strefy gastronomicznej, gdzie dostępne będą potrawy typowe dla krajów reprezentacji, które rywalizują na boisku. Można więc będzie posmakować kuchni francuskiej, meksykańskiej czy japońskiej. Na terenie strefy stanie też sklepik kibica – czytamy na portalu poznan.pl

fot wizualizacja strefy kibica MTP

Strefa Kibica będzie ściśle połączona z organizowanym od kilku lat „Latem na targach”. Ruszy 14 czerwca i będzie działała do 15 lipca. Co ważne – będzie można z niej skorzystać nie tylko podczas meczów. Organizatorom zależy na tym, by miejsce żyło i przyciągało poznaniaków przez cały miesiąc.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl