Radni PiS za tarczą antykryzysową dla Poznania

Poznańscy radni Prawa i Sprawiedliwości chcą, aby na wtorkowej sesji rady miasta zostały przegłosowane ich propozycje dotyczące między innymi wsparcia dla poznańskich przedsiębiorców. 

Radni PiS chcą, aby miasto Poznań nie pobierało opłat za czynsz od przedsiębiorców, którzy wynajmują lokale miejskie. Chcą także, aby zostały zniesione podatki od nieruchomości i środków transportu. Przedstawiciele opozycji w poznańskiej radzie chcą również zniesienia opłat w strefie parkowania.

– To nie jest dobry moment na promowanie transportu zbiorowego. W momencie epidemii powinniśmy znieść opłaty, aby każdy mógł do swojej pracy w centrum bezpiecznie dojechać samochodem — powiedziała Radiu Poznań radna Klaudia Strzelecka.

Wśród propozycji PiS jest również przekazanie półtora miliona złotych dla szpitala miejskiego przy Szwajcarskiej. Po pół miliona miałyby dostać szpital imienia Raszei oraz Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych.

Wtorkowa sesja rady miasta ze względów bezpieczeństwa odbędzie się w jednej z sal na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl