„Ptasi Azyl” zamyka działalność. Zwierzęta zostaną bez pomocy?

Ptasi Azyl, funkcjonujący od 2006 roku, kończy swoją działalność. Pełnił on istotną funkcję jako miejsce leczenia i rehabilitacji ptaków oraz małych, dziko żyjących ssaków. Co teraz stanie się z losem chorych zwierząt?

Ptasi azyl

Poznań uruchomił pomoc weterynaryjną dla zwierząt dzikich w 2006 roku poprzez „Ptasi Azyl”. Projekt rozwijał się, poszerzając zakres i formułę. Od 2017 roku specjaliści z Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej udzielali pomocy rannym ptakom w Poznaniu. W 2020 roku inicjatywa została rozszerzona o wsparcie dla małych ssaków, takich jak jeże czy wiewiórki. Współpraca miasta z uniwersytetem w ramach tego programu zakończy się pod koniec 2023 r.

Zwierzęta bez pomocy?

Mimo zakończenia działalności „Ptasiego Azylu”, Poznań nie pozostawi dziko żyjących zwierząt bez pomocy.

– Działalność lokalnych organizacji pożytku publicznego również skupia się wokół tematu leczenia i rehabilitacji zwierząt, celem wypuszczania ich do środowiska. Dlatego to właśnie do nich skierujemy konkurs na zorganizowanie finansowanego przez Miasto systemu pomocy dla zwierząt z Poznania, na miarę potrzeb poszczególnych gatunków.  – poinformowało miasto Poznań.

Po rozstrzygnięciu konkursu ogłoszone zostaną nowe zasady postępowania przy interwencjach związanych ze zwierzętami.

ptasi azyl
„Ptasi Azyl” zamyka działalność / fot. poznan.pl

Czytaj także: Martwy pies leżał koło budy. Umarł z głodu

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl