Kejtrówka ponownie zawita na Cytadelę. W weekend 16 i 17 maja mieszkańcy będą mogli wziąć udział w pikniku poświęconym psom. W programie są widowiskowe zawody dogfrisbee, będzie można skorzystać z porad specjalistów oraz poznać zasady odpowiedzialnej adopcji. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.
Poznańska Cytadela po raz kolejny stanie się miejscem spotkania miłośników czworonogów. W dniach 16 i 17 maja odbędzie się tam Kejtrówka, czyli piknik edukacyjny organizowany w ramach programu „Kejter też poznaniak”. W programie znalazły się pokazy, prelekcje, konkursy oraz zawody „Latające Psy”.
Wydarzenie ma promować odpowiedzialną opiekę nad zwierzętami oraz edukować mieszkańców w zakresie szczepień, czipowania i codziennych obowiązków właścicieli psów. Organizatorzy przygotowali również liczne atrakcje dla rodzin z dziećmi oraz osób planujących adopcję pupila.
– Zapraszamy wszystkich mieszkańców i mieszkanki, w szczególności miłośników psów. Przez dwa dni będzie można wysłuchać prelekcji, porozmawiać ze specjalistami na temat opieki nad zwierzęciem i zobaczyć wiele interesujących pokazów. Bardzo atrakcyjne będą na pewno zawody frisbee „Latających psów”. To nie tylko widowiskowe aportowanie, ale sport, który zyskuje coraz większe rzesze fanów – mówi Patryk Pawełczak, dyrektor Gabinetu Prezydenta Urzędu Miasta Poznania.
Na uczestników czekają między innymi pokazy psów policyjnych, ratowniczych i pasterskich, a także prezentacje dyscyplin sportowych takich jak canicross, flyball czy dogdancing. Nie zabraknie także porad behawiorystów i weterynarzy. Podczas wydarzenia obecne będzie również Schronisko dla Zwierząt w Poznaniu.
– Będziemy zachęcać do aktualizacji danych rejestrowych poznańskich kejtrów i ich właścicieli. Powiemy też, jak ważna jest przemyślana adopcja – opowiemy o całym procesie oraz jak przygotować dom na nowego lokatora – tłumaczy Katarzyna Frąckowiak, zastępczyni kierownika Schroniska dla Zwierząt w Poznaniu.
Jedną z najbardziej wyczekiwanych części wydarzenia będą widowiskowe zawody „Latające Psy”. Rywalizacja kwalifikuje do udziału w mistrzostwach świata w dogfrisbee. Organizatorzy spodziewają się ponad stu uczestników z kraju i zagranicy.






fot. M. Melanowicz / wpoznaniu.pl












