Przyłącz się do ozdabiania ulicy św. Marcin na Święto Niepodległości

CK Zamek zaprasza do wspólnego tworzenia ozdób na Święto Niepodległości. Chcąc dołączyć się do akcji, do zamkowego atrium można przynieść starą odzież, z której stworzone będą kolorowe proporce dekorujące ulicę.


W zeszłym roku balkon CK Zamek zdobił wyszyty przez poznaniaków obrus. Nawiązując do trwającej za wschodnią granicą wojny, do jego stworzenia uszyto dwóch haftów: polskiego i ukraińskiego. W tym roku ul. św. Marcin zachwycać ma kolorami. W związku z tym wolontariusze i chętne osoby stworzą kolorowe proporce. Do ich uszycia zużyją starą, podniszczoną odzież, przyniesioną do punktu.

Ozdoby na Święto Niepodległości


Kolorowe proporce mają oddawać różnorodność wspólnotową mieszkańców i mieszkanek Poznania.

– Dzięki temu, że każdy i każda z nas ma swój indywidualny sposób wyrażania siebie, możemy się spotkać i wspólnie tworzyć wspaniałe rzeczy – czytamy na stronie internetowej CK Zamek.


Punkt wycinania proporców znajduje się w atrium CK Zamek. Można go odwiedzić codziennie w godzinach 14-19. Organizatorzy proszą o przyniesienie takich ubrań, które są zniszczone na tyle, że nie mogą posłużyć jeszcze komuś innemu. Najlepiej sprawdzą się stare koszule, płótna, obrusy, pościele, spodnie i spódnice w wyrazistych barwach. Nie nadadzą się z kolei wszelkie koronki i swetry.


Doświadczenie krawieckie nie jest wymagane. Organizatorzy chcą stworzyć przestrzeń do dobrej zabawy i rozmów nie tylko o możliwości pomocy innym, ale także o radościach, smutkach, ulubionych serialach. Znajdzie się także miejsce na pozytywne ploteczki.


Szycie proporców wspierają wolontariusze i wolontariuszki z Fundacji AITWAR.


Czytaj także: Kończy się krew. Jak można pomóc?

Weronika Rogowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl