Przyjeżdżali tłumnie na „pchli targ”. Po raz ostatni Poznańska Giełda Staroci pod M1

W niedzielę, 28 kwietnia po raz ostatni Poznańska Giełda Staroci odbędzie się na parkingu Centrum Handlowego M1 na Franowie. Poznańska Giełda Staroci istnieje od 22 lat. Większość poznaniaków kojarzy ją z terenem Starej Rzeźni. Jednak od 2020 roku Pchli Targ organizowany był na Franowie. Od 5 maja zmieni się lokalizacja.

Pchli targ i giełda antyków w Poznaniu jest nie lada gratką dla kolekcjonerów starych, unikatowych przedmiotów. Jedna z największych giełd antyków w Polsce działa od ponad 22 lat. Od 2020 roku na parkingu przed Centrum Handlowym M1 przy ul. Szwajcarskiej 14 (wcześniej na Starej Rzeźni). W niedzielę, 28 kwietnia od godz. 6 do 14 miłośnicy „staroci” po raz ostatni będą na Franowie.

Czego szukają pasjonaci antyków? Wśród przedmiotów, które prezentują sprzedawcy, są m.in. ubrania, monety, radia, sztućce, zastawy stołowe, świeczniki, porcelanę, znaczki, dyplomy, meble, zegary, obrazy, płyty, winyle i wiele więcej.

Od 5 maja Giełda Staroci odbywać się będzie na parkingu CH Auchan Komorniki. Jak na nią dojechać?

Jak informuje ZTM od 5 maja, w każdą niedzielę pięć linii autobusu zatrzyma się na przystanku Sycowska Centrum Handlowe. Wcześniej autobusy kursowały tak wyłącznie w niedziele handlowe. Dzięki zmianie w każdą niedzielę będzie można dojechać bezpośrednio na Poznańską Giełdę Staroci. Linie nr 180 (miejska) i 611, 703, 705, 707 (podmiejskie) będą kursować w godz. od 6 do 14. Szczegółowy rozkład jazdy można sprawdzić na stronie ZTM.

Czytaj też: W tych parafiach będą nowi księża. Zmiany w archidiecezji

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl