Przez mecz Polaków miejska choinka zaświeci dzień wcześniej

Rozświetlenie miejskiej choinki miało nastąpić w niedzielę. Plany te zmieniono jednak z uwagi na awans reprezentacji Polski do 1/8 finału Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Świąteczne lampki na drzewku zostaną zapalone w sobotę 3 grudnia.

Zabłyśnie miejska choinka

W sobotę, 3 grudnia  o godz. 16:30 na placu przed urzędem miasta Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, oficjalnie rozświetli 13-metrową miejską choinkę, symbolicznie inaugurując Betlejem Poznańskie w tej lokalizacji. Po uroczystości uczestników – szczególnie najmłodszych – w świąteczny nastrój wprowadzi spektakl Teatru Fuzja „Takich Świąt jeszcze nie było”. Nie zabraknie także stoisk m.in. z rękodziełem, grzanym winem i świątecznymi smakołykami. 

Rusza Betlejem Poznańskie na Łazarzu i pl. Kolegiackim

W sobotę startuje też Betlejem na rynku Łazarskim. W programie weekendu otwarcia  m.in. strefa warsztatowa, Targi Sztuk Pięknych, pokaz rzeźbienia w lodzie, koncert zespołu Golden Collective, przyjazd Św. Mikołaja na motorze oraz tort z okazji pierwszych urodzin rynku Łazarskiego. Goście jarmarku będą mogli także skorzystać z oferty gastronomicznej i handlowej. 

Betlejem Poznańskie na pl. Kolegiackim i rynku Łazarskim potrwa do 18 grudnia, na Międzynarodowych Targach Poznańskich do 23 grudnia, a na pl. Wolności do 27 grudnia.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl