Przemaszerowali z talerzami przez plac, zasiedli za stołem. To był Dobry Stół

Dobry Stół to tytuł zaskakującego wydarzenia. Na placu służącym kiedyś za parking, a potem zamienionym w miejsce co rusz goszczące sztukę, w poniedziałkowy wieczór zasiedli wyjątkowi goście. Wydarzenie połączyło sztukę i muzykę ze sztuką kulinarną.

Dobry Stół to tytuł wydarzenia, które odbyło się w ramach Malta Festival. Na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta w Poznaniu zasiadło 300 widzów i uczestników wydarzenia. Stali się widzem i podmiotem wielozmysłowego performensu.

Wydarzenie miało wyraźny wymiar społeczny, bo połowa dochodu z biletów zostanie przeznaczona na wsparcie programu Żółty Talerz. Realizowany przez Kulczyk Foundation przeciwdziała niedożywieniu dzieci w Polsce.

– Dobry Stół jest przestrzenią, w której możemy być razem i zrobić coś dobrego. Program Żółty Talerz od 10 lat pokazuje, że pozornie małymi rzeczami można zmieniać świat. Niech wspólna kolacja pod gwiazdami będzie jak kostka domina, która upowszechni gest pomagania, które może być narzędziem realnej zmiany społecznej – mówiła Dominika Kulczyk.

Wieczór podzielono na cztery części. Odpowiadały one czterem porom roku – zarówno na talerzu, jak i w powietrzu. Nie mogło nowiem zabraknąć fragmentów Czterech pór roku Antonio Vivaldiego.

fot. Miasto Poznań

Czytaj także: Korki na start remontu A2. Chodzi o konkretnie to miejsce

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl