Wielkopolska

Przelała oszustom ponad 15 tysięcy euro. Na ściągnięcie klątwy z jej rodziny

Oszuści wmówili kobiecie, że na jej rodzinie ciąży klątwa, a jej najbliższym grozi poważne niebezpieczeństwo. Ukrainka dała namówić się na przelanie pieniędzy. Środki miały posłużyć odprawieniu rytuału.

Klątwa na rodzinie

Do zdarzenia doszło w Pile. Obywatelka Ukrainy otrzymała telefon od rzekomych przedstawicieli placówki parapsychologicznej, znajdującej się poza granicami kraju. Oszuści wmówili kobiecie, że życie i zdrowie jej najbliższych jest zagrożone. Ukrainka nie była zainteresowana dalszą rozmową. W słuchawce usłyszała jednak, że mężczyźni będą dzwonić dalej, ponieważ na jej rodzinie ciąży klątwa, która jest poważnym niebezpieczeństwem.

Czytaj także: Tysiące Świadków Jehowy w Poznaniu. Tłumy na MTP modlą się do Boga

Przelała pieniądze

Finalnie udało im się namówić Ukrainkę na pierwszy przelew. Oszuści mieli wykorzystać pieniądze na zakup niezbędnych przedmiotów do odprawienia specjalnych rytuałów. Miały one ściągnąć rzekomą klątwę. Następnie przedstawiciele placówki wyłudzili kolejne pieniądze, tym razem na wypożyczenie specjalnych ikon do rytuału. Pieniądze miały wrócić na jej konto po obrzędach. Tak się jednak nie stało. Kobieta straciła łącznie ponad 15 tysięcy euro.

Policja ostrzega

Policjanci przypominają, aby zawsze zachowywać czujność w rozmowach z obcymi przez telefon. Jak mówią, w większości przypadków takie telefony kończą się próbą wyłudzenia pieniędzy. Rozmowę należy przerwać i nie wykonywać żadnych poleceń usłyszanych w słuchawce. Przestępcy szukają słabego punktu, którym będą mogli złamać swoje ofiary.

Źródło: Policja Piła

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl