Międzynarodowe Targi Poznańskie

Przekształć swój dom oraz firmę w niskoemisyjne i efektywne energetycznie

Najtańszą odpowiedzią na rosnące ceny energii są panele fotowoltaiczne, pompy ciepła i magazyny energii. Jak zdobyć dofinansowanie? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru komponentów instalacji? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci w dniach 16-18 maja podczas targów GREENPOWER w Poznaniu.

Targi GREENPOWER w Poznaniu (materiały partnera).

Ponad 200 wystawców z Polski, Chin, Niemiec, Belgii i Czech zaprezentuje swoją ofertę innowacyjnych rozwiązań, technologii i usług z zakresu zielonej energii. Targi GREENPOWER będą dla zwiedzających doskonałą okazją do poznania ekspertów z branży i zgłębienia wiedzy na tematy związane z OZE. – Zapraszam także do specjalnej strefy praktycznej, która przybliży uczestnikom targów informacje o produktach i rozwiązaniach podnoszących efektywność energetyczną budynków poprzez domowe systemy zarządzania energią – informuje Marcin Gorynia, dyrektor targów GREENPOWER.

Dla kogo magazyn energii?

Magazyny energii coraz częściej instalowane są przez gospodarstwa domowe, przedsiębiorstwa i klastry energii jako uzupełnienie instalacji fotowoltaicznych czy innych źródeł wytwórczych. Dla prosumentów magazyn energii to gwarancja, że ich instalacja fotowoltaiczna nie będzie wyłączana przez operatora systemu dystrybucyjnego w czasie największej produkcji oraz ciągłość zasilania w przypadku awarii w sieci. Dla przedsiębiorców magazyny energii to sposób na obniżenie kosztów prowadzenia działalności, redukcję śladu węglowego, zwiększenie niezawodności dostaw oraz poprawę parametrów jakościowych energii elektrycznej. „Forum Magazynowania Energii” organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii podczas targów GREENPOWER dostarczy kompendium wiedzy na temat rynku magazynów energii w Polsce, aspektów formalno-prawnych, modeli technicznych i biznesowych użytkowania magazynów energii oraz zasad doboru magazynów.

Dobrać magazyn dla klienta

Podczas prelekcji „Magazyny energii dla instalacji fotowoltaicznych – rodzaje i sposoby sterowania” eksperci z ATUM przedstawią komercyjne rozwiązania magazynów energii dla mikroinstalacji fotowoltaicznych. Omówią sposoby sterowania ze względu na maksymalną konsumpcję oraz wskażą sposoby dobrania magazynu dla klienta.

Przyłączyć OZE

Jak skutecznie i szybko przyłączyć źródło wytwórcze do sieci dystrybucyjnej? Na co należy zwrócić uwagę decydując się na budowę nowej jednostki wytwórczej? Jak powinna wyglądać współpraca pomiędzy spółką będącą dystrybutorem energii elektrycznej, a przyłączonymi już źródłami OZE? Na te pytania odpowiedzą eksperci z ENEA Operator podczas konferencji „OZE w sieci elektroenergetycznej”.

Dzierżawa gruntów

PrzedstawicieleKancelarii Norek i Wspólnicyopowiedzą ozagadnieniach dotyczących dzierżawy gruntów pod budowę farmy fotowoltaicznej bądź wiatrowej. Etapy realizacji inwestycji OZE, określenie przedmiotu umowy, prawa i obowiązki stron, sprzedaż gotowego projektu, niezbędne decyzje w procesie inwestycyjno – budowlanym związanym z instalacjami OZE, wypowiedzenie umowy to wybrane aspekty, które zostaną omówione podczas prelekcji „Dzierżawa gruntu pod farmę fotowoltaiczną lub wiatrową – w ujęciu praktycznym dla inwestorów„.

W co zainwestować?

Doskonałą okazją do zapoznania się z najbardziej perspektywicznymi inwestycjami, które warto podjąć w najbliższym czasie będą panele eksperckie „Kierunki transformacji energetycznej w 2023 r. W co warto inwestować?” prowadzone przez kancelarię SMM Legal Maciak, Mataczyński, Czech. W programie m. in.wystąpienie pt. Transformacja energetyczna polskich przedsiębiorstw – case study, Przyłączanie OZE do sieci oraz wykorzystanie linii bezpośredniej. Zmiany w prawie”, „Ramy prawne funkcjonowania lokalnych kooperatyw energetycznych. Kierunki procedowanych zmian legislacyjnych”.

Dawid Piaskowski, reprezentujący firmę EDORADCA przygotuje prezentację dotyczącą możliwości wsparcia polskich przedsiębiorców w pozyskiwaniu finansowania na działalność rozwojową poprzez dotację i ulgi podatkowe.

Bogata oferta wystawiennicza

Międzynarodowych Targach Energii Odnawialnej GREENPOWER to oferta blisko 200 wystawców z Polski, Chin, Niemiec, Belgii i Czech. Ekspozycja zlokalizowana będzie w 4 pawilonach wystawienniczych na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

GREENPOWER to kompleksowy przegląd oferty liderów branży w jednym miejscu i czasie, a także możliwość poznania najnowszych trendów i nowości branżowych. Partnerem targów jest EC Group firma z branży fotowoltaicznej zajmująca się dystrybucją paneli i modułów fotowoltaicznych wiodących producentów.

Szczegółowe informacje na temat targów, programu konferencji oraz warunków uczestnictwa można uzyskać na stronie https://mtp-link.pl/j68o8

W tym samym czasie odbywają się Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER oraz Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND.

Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER

16-18 maja 2023, Poznań

www.greenpower.mtp.pl

Materiał Partnera
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl