Przebudowa Trasy Kórnickiej rusza 17 października. Torowisko było już mocno zużyte

Już 17 października rozpocznie się przebudowa trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj. Wymienianie torowisk jest niezbędne dla bezpieczeństwa pasażerów i utrzymywania prędkości tramwajów – tłumaczą urzędnicy.

 

JAK ZMIENI SIĘ KOMUNIKACJA MIEJSKA NA CZAS REMONTU?

Remont trasy kórnickiej to ostatni etap przebudowy torowisk tramwajowych na Górnym Rarasie Rataj. Miasto podpisało umowę z wykonawcą, który rozpocznie prace w poniedziałek 17 października. Od tego dnia zmieni się funkcjonowanie komunikacji miejskiej w tym rejonie. Wszystkie tramwaje z Franowa będą jeździć trasą przez Rondo Unii Lubelskiej. Natomiast anulowane kursy po remontowanym torowisku, zostaną zastąpione liniami autobusowymi o numerach 154 i 190.

Inwestycja rozpocznie się od rozbiórki mocno zużytego już torowiska i sieci trakcyjnej. Cała trasa o długości blisko dwóch kilometrów zostanie kompleksowo przebudowana. – deklaruje Tomasz Płóciniczak, wiceprezes Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Miasto pokazało wizualizację przebudowanej trasy. fot. PIM / poznan.pl

TRASA KÓRNICKA ZOSTANIE GRUNTOWNIE PRZEBUDOWANA

W ramach remontu wykonawca kompletnie wymieni zużyte torowisko i trakcję. Zmieni się również układ przystanków wzdłuż trasy. Modernizacja przewiduje odnowienie wiat i platform przy galerii handlowej Posnania oraz na Osiedlu Tysiąclecia. Większe zmiany czekają przystanek Polanka, który od 17 października przestanie istnieć w obecnym miejscu. W jego miejsce powstaną dwie nowe platformy. Jedna z nich, o tej samej nazwie stanie bliżej przejścia dla pieszych przy ulicy Milczańskiej, drugi – Łacina, zostanie zlokalizowany w pobliżu nowych osiedli mieszkaniowych.

Dodatkowo wzdłuż trasy powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Na całej długości pojawi się również oświetlenie i monitoring. W projekcie przewidziano też dodatkową zieleń. Miasto deklaruje, że liczba krzewów, które rosną przy torowisku ma zwiększyć się o ponad 30 procent. Prace zaplanowane są do jesieni 2023 roku.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl