Problem z kolędą. Ksiądz zwrócił się z prośbą do parafian

Ksiądz Daniel Wachowiak z parafii św. Brata Alberta w Koziegłowach rozpoczął planowanie tegorocznej kolędy. Duchowny chce ją zorganizować w nieco inny sposób niż zazwyczaj. W związku z tym zwrócił się z prośbą do parafian.

Ksiądz Daniel Wachowiak został proboszczem w Koziegłowach w marcu 2023 r. Po kilku miesiącach postanowił podjąć temat zbliżającej się kolędy. „’Biłem się’ w sobie, jak zorganizować w mojej parafii ‘kolędę’. Będąc samemu w 4-tysięcznej parafii, udałoby mi się być w każdej rodzinie pewnie raz na około 4 lata” – napisał w mediach społecznościowych.

Odwiedziny duszpasterskie ksiądza

Proboszcz postanowił poprosić parafian o pomoc. Zgodnie z jego ustaleniami, u niektórych wiernych w parafii ostatnia kolęda odbyła się pięć lat temu. „Już w pierwszych dniach marca, kiedy przybyłem do naszej parafii, kilka osób nawiązało do tego, że chciałoby mieć błogosławiony dom, mieszkanie, rodzinę. Czas pandemii, także okres nieobecności kapłana w naszej parafii, spowodował, że ostatnia wizyta księdza była sporo lat temu. W okolicach Wielkanocy nosiłem się z zamiarem, by choć część osób odwiedzić i się z nimi pomodlić. Natłok zajęć zdyscyplinował moje pragnienie” – wyjaśniał.

Duchowny zdaje sobie sprawę, że spośród 4 tysięcy mieszkańców parafii, nie wszyscy utożsamiają się z Kościołem. „Mając to na uwadze, można założyć, że katolickich rodzin jest ponad 1000. Z lat poprzednich mam doświadczenie, że jestem w stanie odwiedzić około 250-300 rodzin. A to oznacza to, że zrealizowanie w pojedynkę chęci pomodlenia się w domach parafian są ponad moje możliwości” – wyliczał.

Ks. Wachowiak poprosił wiernych o pomoc w ułożeniu grafiku. „Jeżeli macie Państwo pragnienie spotkania, wspólnej modlitwy, pobłogosławienia mieszkania, proszę o adres, dane, a ja spróbuję ułożyć rozsądny plan kolędy A.D. 2023/2024. Być może część osób odwiedzę już w Adwencie. Ilość zgłoszeń rozstrzygnie, jakie ostatecznie powstanie plan spotkań. Prosimy o decyzję do końca listopada br.” – zakończył.

Zobacz też: „Lepszy pusty Kościół, niż pełen diabłów”. Ksiądz Wachowiak krytykuje polską mistrzynię MMA

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl