Prezydent zmienia zakres kompetencji jednemu z zastępców

Od lutego, zmieni się zakres zadań, za jakie odpowiada zastępca prezydenta miasta, Mariusz Wiśniewski. Jacek Jaśkowiak przekaże część jego obowiązków innej osobie. Dlaczego?

CZYM ZAJMUJE SIĘ WIŚNIEWSKI

I Zastępca Prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski, sprawuje nadzór nad Biurem Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, transportem, czyli Zarządem Dróg Miejskich i Zarządem Transportu Miejskiego, oraz zarządzaniem kryzysowym i bezpieczeństwem, oświatą, wydziałem rozwoju oraz jeszcze kilka innymi jednostkami. Od lutego jednak najważniejszą „działkę”, czyli kontrolę nad Biurem Koordynacji Projektów ma stracić.

ZMIANA ZADAŃ

W oficjalnym komunikacie, jak informuje rzeczniczka urzędu miasta, Joanna Żabierek, od lutego zakres obowiązków zastępców Jacka Jaśkowiaka i sekretarza miasta ulegnie zmianie. Nowy podział zadań ma zostać podpisany w przyszłym tygodniu, wtedy dowiemy się dokładnie jakie obszary będą kontrolowali poszczególni współpracownicy prezydenta Poznania.

Zmiany obejmują przekazanie II Zastępcy Prezydenta Miasta p. Jędrzejowi Solarskiemu nadzoru nad Biurem Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, po wydzieleniu części zadań BKPRM, które pozostaną w nadzorze I Zastępcy Prezydenta p. Mariusza Wiśniewskiego. Natomiast Sekretarzowi Miasta powierzony zostanie nadzór nad Biurem Poznań Kontakt, które było do tej pory nadzorowane przez II Zastępcę Prezydenta. – przekazuje Joanna Żabierek.

MNIEJ OBOWIĄZKÓW

Z tych informacji wynika, że Mariusz Wiśniewski wciąż będzie nadzorował zarówno oświatę jak i transport publiczny, czyli te obszary, które w bieżącym roku mają wymagać szczególnej uwagi. Przekazanie części jego obowiązków może służyć odciążeniu go, tak by skupił się na newralgicznych elementach zarządzania miastem.

LUDZIE PREZYDENTA

Jacek Jaśkowiak ma obecnie trzech zastępców, Mariusza Wiśniewskiego, Jędrzeja Solarskiego oraz Bartosza Gussa. W 2020 roku Jacek Jaśkowiak odwołał ze stanowiska czwartego zastępcy Katarzynę Kierzek-Koperską, po tym jak miał utracić zaufanie do podwładnej. Polityk skrytykował między innymi jej decyzję o zamknięciu poznańskich lasów podczas pandemii COVID-19. Do grona najbliższych współpracowników Jaśkowiaka należy jeszcze sekretarz miasta Stanisław Tamm, oraz skarbnik Piotr Husejko.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl