Kraj

Prezydent RP złożył kondolencje rodzinom ofiar

Prezydent RP Andrzej Duda złożył kondolencje rodzinom ofiar wybuchu pocisku w miejscowości Przewodów. Prezydent na specjalnie konferencji przekazał, że rozmawiał ze światowymi przywódcami, którzy zapewniają o swoim wsparciu dla Polski.

Chcę wszystkich zapewnić, że działamy spokojnie, w sposób rozważny, nie są podejmowane żadne pochopne decyzje. Polscy żołnierze są na miejscu, sojusznicy są z nami. Pracujemy, to będzie dla nas długa noc – powiedział prezydent podczas konferencji.

Zaznaczył, że na razie nie wiadomo w jakim celu i kto wystrzelił pocisk.

Najprawdopodobniej była to rakieta produkcji rosyjskiej. To jest w trakcie badania. NATO jest w stanie gotowości. Mam nadzieję, że ta sprawa zostanie w szczegółach wyjaśniona. Nie mamy w tej chwili jednoznacznych dowodów, kto wystrzelił tę rakietę – dodał Duda.

Prezydent potwierdził, że w środę zbiera się rada ambasadorów NATO i będę trwały dyskusje na temat realizacji w zakresie potencjalnego użycia art. 4 traktatu waszyngtońskiego.

Natomiast szef Kancelarii Prezydenta Paweł Szrot poinformował, że w środę, że o godz. 12 zbierze się również Rada Bezpieczeństwa Narodowego. Wezmą w niej udział liderzy opozycji.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl