Prezydent Jaśkowiak złożył Ukraińcom życzenia w ich języku: “Poznań jest waszym drugim domem” 

Dzisiaj Ukraińcy świętują Dzień Niepodległości, w tym roku obchody mają szczególny wymiar dla naszych sąsiadów. Wojna na Ukrainie wybuchła dokładnie pół roku temu. O uchodźcach, którzy mieszkają w Poznaniu pamiętał prezydet Jaśkowiak.

Jacek Jaśkowiak nagrał życzenia, które skierował do Ukraińców, którzy mieszkają w Poznaniu. Prezydent miasta podkreślił, że mamy wspólne wartości takie jak otwartość, tolerancję i niezależność a Poznań, w którym przyjęto blisko 40 tysięcy uchodźców, jest dla nich jak drugi dom.

Zawsze byliście mile widziani w naszym mieście, które teraz jest również drugim domem dla wielu z was. Mimo wielu wyzwań, które spotkały Ukrainę na jej drodze do niepodległości, wierzymy, że już niedługo powitamy Was w naszej europejskiej rodzinie! Wszystkiego najlepszego! – mówił Jaśkowiak.

Poznań również włączył się w świętowanie Dnia Niepodległości Ukrainy. Dzisiaj wieczorem specjalnie z tej okazji odbędą się dwa koncerty a budynek urzędu miasta zostanie podświetlony w barwach Ukrainy.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl