Prawie zabił pieszych. Grzywna…dziesiątki tysięcy złotych. NAGRANIE

O tej sprawie policje powiadomili sami przechodnie. Kierowca najpierw ignoruje czerwone światło, a potem przejeżdża przez pasy, mimo, że są na nich piesi.

30 tysięcy złoty grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat grozi kierowcy opla vectry. Mężczyzna wjechał na pasy, gdy przechodzili po nim piesi mający zielone światło. O sprawie powiadomili policjantów sami przechodnie uczestniczący w zdarzeniu. Groźną sytuację zarejestrowała kamera – informuje policja ze Środy Wielkopolskiej.

Kierowca opla vectry zignorował nie tylko czerwone światło ale przede wszystkim znajdujących się na pasach ludzi. Każdy może zobaczyć na ile zdarzenie była groźna, ponieważ sytuację nagrała kamerka z innego auta.

Policjanci ustalili właściciela auta, który wyjaśnił, że autem jechał jego 23-letni syn. Młody mężczyzna usłyszał zarzuty za popełnione wykroczenia. Okazało się również, że mieszkaniec średzkiej gminy wsiadł za kółko nie mając nigdy uprawnień do kierowania pojazdami.

Za te wykroczenia taryfikator przewiduje 30 punktów karnych i 3 tysiące mandatu. Jednak z uwagi na zagrożenie jakie spowodował kierowca opla mundurowi podjęli decyzję o skierowaniu tej sprawy do sądu. To on rozstrzygnie na jaką karę zasłużył 23-latek. Grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat oraz kara pieniężna do 30 tysięcy złotych.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl