Poznańskie Targi zbudowały polski pawilon w Dubaju. Zobacz jak wygląda

Goście od początku października zwiedzają Pawilon Polski na Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju. Wizytówka naszego kraju przyciąga architekturą i nawiązaniem do natury. Za jej budowę odpowiadało konsorcjum polskich firm – Grupa MTP i FM Aldentro.

 

Architektura Pawilonu odnosi się w sposób czytelny do hasła mobilności. Tworzy otwartą, rozrastającą się ku górze, modułową strukturę, która zaprasza odwiedzających do odpoczynku w cieniu rozłożystego zadaszenia i kontemplacji unoszącej się ponad głowami gości instalacji – rzeźby kinetycznej wyobrażającej lecące stado ptaków – informuje MTP

Autory projektu pawilonu nawiązali do ptaków wylatujących z Polski i polskiej przyrody. Jak podkreślają:

Bogactwo naturalnej przyrody, różnorodność krajobrazu i strategiczne położenie w centrum Europy sprawiają, że Polska jest najważniejszym siedliskiem europejskich ptaków wędrownych. Zaproszenie odwiedzających do towarzyszenia tej wędrówce i przyjrzenia się obfitości polskiej awifauny stanowi okazję do rozwinięcia intrygującej, wielowątkowej opowieści nie tylko o pięknie polskiej natury, ale przede wszystkim o wymianie międzynarodowej, mobilności, eksporcie idei i myśli technologicznej. Polska zostanie zaprezentowana jako silny ośrodek współpracy, który poprzez rozwój nauki oferuje światu zrównoważone, przyjazne środowisku, inspirowane naturą technologie.

Expo 2020 Dubai potrwa od 1 października 2021 do 31 marca 2022.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl