Poznański Strzeszyn będzie miał nową szkołę

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie rozstrzygnęła przetarg, w którym wyłoniono projektanta szkoły na Strzeszynie. Budowa nowej placówki planowana jest na działce w rejonie ulic Fieldorfa, Rostworowskiego i Karskiego. Budynek wyposażony będzie w salę gimnastyczną, boiska i place zabaw, a dojazd zapewnią nowe drogi z chodnikami i ścieżkami rowerowymi.

W nowej szkole planowane jest miejsce na 40 oddziałów szkolnych oraz 10 przedszkolnych. Znajdzie się tam biblioteka z czytelnią, świetlica i stołówka. Będzie także sala gimnastyczna z zapleczem socjalne dla trenera i magazynek na sprzęt sportowy. Dodatkowo projekt uwzględni pomieszczenie dla lokalnej  społeczności (np. dla rady osiedla) z niezależnym wejściem i zapleczem sanitarnym. Budynek będzie wyposażony w monitoring i niezbędne media, które na niezagospodarowanej dotąd działce należy wybudować od podstaw.

– Zadanie obejmuje wykonanie nie tylko projektów nowej szkoły, dróg dojazdowych oraz niezbędnej sieci wodno-kanalizacyjnej, ale też uzyskanie stosownych decyzji. Kluczowe będzie pozwolenie na budowę, co przewidziane jest po 470 dniach od podpisania umowy, czyli na początku 2022 r. Taki komplet dokumentów umożliwi wszczęcie procedury przetargowej na wykonawcę robót budowlanych – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Teren wokół szkoły zostanie wzbogacony o dwa boiska sportowe do gier zespołowych oraz dwa place zabaw – osobno dla dzieci szkolnych i przedszkolnych. Całość będzie ogrodzona, pojawią się parkingi, zieleń, ławki, stojaki na rowery, wiaty i śmietniki.

– To inwestycja wyczekiwana przez mieszkańców północno-zachodniej części Poznania, o realizację której Miasto zabiegało od wielu lat. Obecnie w tym rejonie działa tylko szkoła przy ul. Hezjoda oraz dwa przedszkola nr 77 przy ul. Marka Hłaski i nr 121 przy ul. Biskupińskiej. To zbyt mało, by zaspokoić lokalne potrzeby – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Wykonawcą prac będzie Biuro Projektowe i Nadzór Budowlany Marcin Bartoś z Człuchowa z ofertą wycenioną w postępowaniu przetargowym na blisko 600 tys. zł. Prace budowlane mają rozpocząć sie w 2022 roku i potrwają ok. 2 lata.

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl