Poznański klub piłkarski będzie w końcu miał swoje boisko

Klub Sportowy Koziołek Poznań podpisał z Urzędem Miasta wieloletnią umowę dzierżawy gruntu na poznańskich Ratajach. Oznacza to, że w najbliższym czasie będą mogły ruszyć tam prace budowlane nowego boiska sportowego.

Koziołek Poznań z nowym boiskiem

Nowe boisko powstanie u zbiegu ulic Kurlandzkiej, Szwedzkiej i Szwajcarskiej. Obiekt będzie posiadał pełnowymiarową płytę o wymiarach 100 na 60 metrów, a także szatnie, trybuny na 300 osób, obiekty biurowe oraz zaplecze gastronomiczne. Nowe boisko w znaczny sposób wesprze rozwój młodych talentów piłkarskich i przyczyni się do poprawy warunków treningowych dla zawodników klubu.

– To dla nas przełomowe wydarzenie. Dzięki temu będziemy mogli zapewnić naszym zawodnikom najlepsze warunki do trenowania i rozwoju swoich umiejętności. Przed nami teraz etap kompletowania dokumentów i złożenia wniosków o budowę boiska. Z niecierpliwością czekamy na przeprowadzkę na nowy obiekt – komentuje Łukasz Bigus z Klubu Sportowego Koziołek Poznań.

wizualizacja nowego boiska KS Koziołek Poznań/ źródło: materiały prasowe

Nowy obiekt będzie spełniał wymogi do rozgrywek IV ligi seniorów oraz Centralnej Ligi Juniorów włącznie. Środki na budowę boiska będę pochodzić od Marathon International – sponsora strategicznego klubu oraz z programów rządowych. Budowa ma potrwać trzy miesiące i zaplanowana jest na wiosnę przyszłego roku.

– Od wielu lat wspieramy rozwój klubu i zawodników. Cieszę się, że wspólnie będziemy mogli wybudować nowy obiekt, który będzie służyć dzieciom oraz młodzieży szkolnej zarówno podczas prowadzonych zajęć wychowania fizycznego, treningów drużyn sportowych, jako miejsce zawodów, a także jako obiekt dla mieszkańców dzielnicy. Długo szukaliśmy najlepszej lokalizacji pod nowy obiekt. Ostatecznie wybraliśmy teren, który od lat był niezagospodarowany. Jestem przekonany, że będzie to także impuls do rozwoju tej części miasta – mówi Emil Lisowski, CEO Marathon International.

czytaj także: Poznańscy judocy z ważnymi medalami w Europie

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl