Poznańska tenisistka uraziła chińskich kibiców. Napisała o Wuhan i wirusach [FILM]

Magda Linette na swym profilu w serwisie X napisała: „Baza wirusów została zaktualizowana”. Tekst opatrzyła zdjęciem wskazującym na to, że jest w mieście Wuhan, w którym rozpoczęła się pandemia COVID-19. Później przeprosiła.

Magda Linette bierze udział w rozgrywanym w Wuhan turnieju WTA 1000. Rozpoczęła go od wygranej, ale uwagę kibiców zwrócił nie wynik poznanianki, ale jej wpis w internecie. Zdenerwował on mieszkańców miasta, w którym rozpoczęła się największa pandemia XXI wieku.

„Baza wirusów została zaktualizowana” – to nie wywołało salw śmiechu

Czarny humor w wykonaniu poznanianki zamiast uśmiechów spowodował, że podczas jej meczu dało się słyszeć z trybun uwagi dotyczące zachowania Polki. Już w trakcie gry z Ludmiła Samsonową, z którą wygrała 6:2, 6:2, Magda Linette zdała sobie sprawę, że nieco przesadziła ze swym żartem i postanowiła natychmiast naprawić swój błąd.

Wpis Magdy Linette w serwisie X

Gdy po zakończonym meczu podeszła do niej dziennikarka chińskiej telewizji, by zapytać o podsumowanie meczu, poznanianka nie odniosła się do gry.

– Wiem, że uraziłam niektórych z Was i chciałabym przeprosić – powiedziała Linette. W tym momencie dziennikarka przerwała jej i zaczęła nalegać na rozmowę o meczu. Magda podziękowała tylko i odeszła.

Dziś, w środę poznanianka weszła do 1/8 finału. W zaledwie pół godziny rozprawiła się z Łesią Curenko z Ukrainy. Ta przy stanie 5:2 w pierwszym secie, skreczowała.

Źródło: Tennis Actu TV