Poznańska sędzia wzięła L4 i pojechała na debatę do Danii. Sprawę wyjaśnia rzecznik dyscyplinarny

Jak informuje portal wPolityce, sędzia Monika Frąckowiak podczas zwolnienia lekarskiego wraz z innymi sędziami ze Stowarzyszenia Iustitii wyjechała do Danii. Podczas spotkania debatowano między innymi na temat praworządności w Polsce oraz systemu sądownictwa w Danii.

Sędzia Frąckowiak orzeka w Sądzie Rejonowym Poznań Nowe Miasto. W grudniu ubiegłego roku złożyła zaświadczenie lekarskie obejmujące okres od 17 do 21 grudnia 2018 roku, a debata odbyła się 18 i 19 grudnia.

Z informacji portalu wPolityce wynika, że sędzia Frąckowiak została wezwana przez rzecznika Radzika do wyjaśnień w sprawie zaświadczenia lekarskiego i jednoczesnego wyjazdu do Danii.

Wyjazd podczas zwolnienia lekarskiego to nie jedyny problem Moniki Frąckowiak. Poznańska sędzia w styczniu usłyszała zarzut popełnienia łącznie 172 deliktów dyscyplinarnych. Polegały one „rażącej i oczywistej obrazie przepisów prawa procesowego związanej z przekroczeniem ustawowych terminów do sporządzania uzasadnień, doprowadzeniem do przewlekłości postępowania w sprawach cywilnych oraz spowodowaniem nieważności postępowania na skutek rażących błędów proceduralnych”.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl