Poznańska celebracja na trybunach Manchesteru!

Podczas wygranych przez Manchester City derbów Manchesteru, kibice Obywateli wykonali The Poznań. To celebracja zapożyczona od kibiców Lecha Poznań. Znana jest w całym piłkarskim świecie.

Derby Manchesteru to mecz, który zawsze przynosi w Anglii wiele emocji. 6. marca Obywatele podjęli na swoim terenie Czerwone Diabły. Początek meczu był wyrównany, choć to Manchester City już w 5 minucie otworzył wynik. Po 28 minutach meczu, wynik wynosił już 2-1 dla City. Takie widowiska kibice piłki nożnej lubią najbardziej. Jeszcze więcej powodów do zadowolenia mieli kibice niebieskiej części Manchesteru, których drużyna wygrała ostatecznie 4-1, po dwóch golach De Bruyne i dwóch Mahreza.

Już w końcówce meczu kibice wykonali tak zwaną The Poznań, czyli celebrację, którą zaczerpnęli od kibiców Lecha Poznań. Polega ona na tym, że widzowie na stadionie odwracają się od murawy, chwytają się wzajemnie za barki i skaczą.

Celebracja ta jest znana na stadionach całego świata. Poznańskimi kibicami zainspirowali się nie tylko Anglicy, ale również Szkoci, Holendrzy, Hiszpanie, a nawet Australijczycy. Pierwszy raz The Poznań został użyty jako protest przeciwko zarządzaniu klubem, przy jednoczesnym wsparciu samego zespołu.