Poznańscy seniorzy zaczynają swoje mistrzostwa. Najstarsi zawodnicy mają 90 lat

Seniorzy z Poznania będą skakać, biegać, pływać czy grać w tenisa stołowego. Nie zabraknie również rywalizacji umysłowej w postaci szachów czy warcabów. Rozpoczyna się XV Spartakiada Seniorów. W zawodach weźmie udział 150 zawodników.

Zawody w całym mieście organizuje Poznański Ośrodek Sportu i Rekreacji. To 4 dni zmagań sportowych poznaniaków w wieku 60+. W tym roku bierze w nich udział ponad 150 osób. Najstarsi zawodnicy mają 90 lat.

Zmagania rozpoczęli we wtorek pływacy. Seniorzy mają za zadanie w dowolnym stylu przepłynąć 50 metrów w jak najkrótszym czasie. Ta część zawodów odbywa się na Pływalni Miejskiej Rataje na os. Piastowskim 55a. Jutro uczestnicy wezmą udział w zawodach tenisa stołowego. Będą grali w Szkole Podstawowej nr 50 na Starym Żegrzu.

Trzeci dzień rywalizacji skupi się na wyzwaniach umysłowych. Aktywność i forma fizyczna zejdzie na drugi tor, kiedy seniorzy wezmą udział w turnieju szachowym i warcabowym. Swoją celność seniorzy będą mogli sprawdzić tego samego dnia podczas zmagań w bowlingu.

Najsprawniejsi zawodnicy zmierzą się ze sobą ostatniego dnia spartakiady. Seniorzy wezmą udział w zawodach lekkoatletycznym na młodzieżowym Ośrodku Sportowym przy Gdańskiej 1. To najpopularniejsza dyscyplina, podczas której uczestnicy wezmą udział w biegach, rzutach i skokach.

Najlepsi zawodnicy w każdej dyscyplinie otrzymają medale. Dla wszystkich uczestników przewidziane są również medale pamiątkowe. Po zawodach uczestnicy spotkają się na wyjątkowym pikniku, zwieńczonym występem artystycznym.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl