Poznańscy policjanci uratowali człowieka w Niemczech

Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu na dworcu autobusowym w niemieckim Bambergu zauważyli jak napastnik kopie w głowę mężczyznę w kryzysie bezdomności. Policjanci byli wówczas poza godzinami służby, jednak od razu zareagowali.

Policjanci z Poznania i Katowic byli na szkoleniu w szkole Policji Bundespolizei z powodu rozpoczynających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2024. Kiedy wracali ze szkolenia, na dworcu autobusowym w Brambergu, dostrzegli mężczyznę, który kopie osobę w kryzysie bezdomności w głowę. Policjanci pomogli poszkodowanemu, a kierowca autobusu w tym czasie wezwał partol niemieckiej policji.

– W rozmowie z polskimi funkcjonariuszami – świadkami zdarzenia, ustalono wszystkie okoliczności, a mężczyzna został następnie przewieziony do jednostki policji, by odpowiedzieć za przestępstwo – informuje policja.

Policjanci są już w Hamburgu, aby w niedzielę zabezpieczyć mecz Mistrzostw Europy, w którym będzie brała udział polska reprezentacja. Również w Berlinie i Dortmundzie będą kontrolować lotniska, dworce kolejowe i autobusowe. Będą wspierać niemieckie służby do 27 czerwca. To, czy zostaną w Niemczech dłużej uzależnione jest od tego czy polska drużyna wyjdzie z grupy.

Czytaj także: Ale tu będzie pięknie! Gdzie? Na Jeżycach | wpoznaniu.pl

źródło: Policja.pl – Portal polskiej Policji

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl