Poznanianka pełnomocniczką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Anna Rutz, Pełnomocniczka ds. studentów z niepełnosprawnościami Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, odebrała z rąk Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego powołanie na Pełnomocniczkę do spraw wsparcia uczelni w zwiększaniu dostępności kształcenia dla osób z niepełnosprawnościami.

Anna Rutz jest kierowniczką Biura Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami UAM, które oferuje wiele usług i rozwiązań. Bezpośrednia pomoc dla studentów z niepełnosprawnościami opiera się na m.in. usługach asystentów: dydaktycznego lub tłumacza. 

Na co dzień działa w obszarze szeroko pojętej dostępności, zarówno tej architektonicznej, jak i komunikacyjnej oraz informacyjnej. Zabiega, by osoby o różnym stopniu sprawności miały równy z innymi dostęp do usług i życia społecznego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, jak i w Poznaniu.

Jest absolwentką filologii germańskiej i stosunków międzynarodowych na UAM. Prowadzi warsztaty z zakresu dostępności przestrzeni publicznej oraz wydarzeń kulturalnych, a także z zakresu komunikacji z osobami z różnymi niepełnosprawnościami.

czytaj także: Są nowe władze poznańskiego zoo

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl