Poznanianka Mistrzynią Europy

Kajakarka Karolina Naja zdobyła kolejne złoto na mistrzostwach Europy. Tym razem Polki wygrały rywalizację czwórek na 500 metrów.

Kajakarki, w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto, zdobyły kolejne złoto na mistrzostwach Europy w Monachium. Pokonały rywalki z Danii z blisko 2,5 sekundową przewagą. Wśród polskich zawodniczek walczyła poznanianka – Karolina Naja.

Dzień wcześniej, wraz z Anną Puławską wywalczyły jeszcze jeden złoty medal K2 na dystansie 500 metrów. Wpłynęły wtedy na metę o 0,8 sekundy przed Belgijkami oraz o 1,3 sekundy przed Niemkami. Dla zawodniczki z Posnanii, był to już trzeci złoty medal zdobyty na mistrzostwach Europy w dwójce na tym dystansie.