Poznaniaków czekają zmiany w organizacji ruchu. Triathlon IRONMAN już w ten weekend

W związku z zawodami triathlonowymi Enea IRONMAN 70.3 w niedzielę zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Obejmą trasę wyścigu kolarskiego oraz biegu ulicznego.

Pierwsze zmiany pojawią się już dziś od godziny 23:30, w strefie zakończenia wyścigu kolarskiego. Poznaniacy nie przejadą ul. Bukowską od ul. Zeylanda do ul. Szylinga. Odcinek ul. Grunwaldzkiej od ul. Bukowskiej do skrzyżowania ul. Szylinga/Matejki oraz wlot w ul. Bukowską od strony ul. Roosevelta będą zamknięte w niedzielę 4 września w godz. od 5:00 do 16:00.

Trasa rowerowa przebiegnie z rejonu Plażojady nad jeziorem Kierskim ulicami: ks. Nawrota, Chojnicką (od ul. ks. Nawrota do ul. Podjazdowej), Podjazdową, Kierską, Sadową, przez podpoznańskie miejscowości na zachód od miasta, ul. Bukowską od zachodniej granicy Poznania przy ul. Radarowej (najpierw jezdnią południową, a od ul. Bułgarskiej do ul. Zeylanda całą szerokością ulicy) do mety na terenie MTP.  Trasa w Kiekrzu oraz trasa ul. Bukowską od ronda w Przeźmierowie i granic miasta do ul. Roosevelta i bramy MTP przy ul. Grunwaldzkiej będą zamknięte dla ruchu w niedzielę 4 września w godz. od 7:00 do 16:00. Kolejne odcinki trasy będą dostępne po przejeździe ostatniego zawodnika.

Trasa biegowa obejmie tereny MTP: bramę przy ul. Śniadeckich, ul. Parkową, park Wilsona, skwer marszałka Focha, ul. Wyspiańskiego, skrzyżowanie ul. Wyspiańskiego/Wojskowa, park Kasprowicza, wokół hali Arena. Ponadto skrzyżowanie ul. Wyspiańskiego/Wojskowa, ul. Wyspiańskiego, skwer marszałka Focha, ul. Berwińskiego, wejście do parku Wilsona od strony ul. Głogowskiej, park Wilsona, ul. Parkową, do bramy na MTP przy ul. Śniadeckich. Odcinki ulic Parkowej, Wyspiańskiego i Berwińskiego będą zamknięte dla ruchu w niedzielę 4 września w godz. od 13:00 do 17:00.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie Zarządu Dróg Miejskich.

 

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl