Poznaniakom w segregacji odpadów pomoże sztuczna inteligencja

Kwestia segregacji odpadów w wielu przypadkach nadal jest kłopotliwa. Resztki żywności, tłuste pudełka papierowe, chemiczne odpady, gdzie należy je umieszczać? Poznaniakom w odpowiedzi na te pytania ma pomóc sztuczna inteligencja.

Rozpoznanie do jakiego rodzaju kosza wyrzucić dany odpad bywa kłopotliwe nawet dla osób, które bacznie segregują śmieci. Aby pogodzić kwestię dbania o środowisko z wygodną segregacją odpadów wprowadzono nowoczesne rozwiązania. Na stronie Wszystko o odpadach znajduje się specjalna wyszukiwarka.

To narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mogą dowiedzieć się gdzie należy wyrzucić dany odpad. Aby uzyskać informacje wystarczy zadać pytanie. Dzięki temu w łatwy sposób zostanie zweryfikowane czy śmieć należy umieścić w jednej z frakcji odpadów, czy też zanieść go do jednego z punktów PSZOK (Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów). Oprócz tego poznaniacy dowiedzą się więcej na temat dalszych losów śmieci. Tego w jaki sposób są przetwarzane oraz czy może coś z nich jeszcze powstać.

Quiz o segregacji

A jeśli podpowiedzi gdzie i jak segregować śmieci to dla kogoś za mało, można wziąc udział w qwizie. Wystarczy odpowiedzieć na 10 specjalnie przygotowanych pytań oraz przyporządkować odpad pojemnikowi o odpowiednim kolorze. Po zapoznaniu się ze swoim wynikiem można przeczytać informacje o systemie gospodarowania odpadami.

czytaj także – Wysoki poziom rzeki. Wartostrada pod wodą [FILM] | wPoznaniu.pl

źródło- Jak segregować odpady? Pomoże wyszukiwarka i AI – Aktualności

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl