Poznaniak najlepszym strażakiem na turnieju w Niemczech

Dawid Hyżyk z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Poznaniu po raz kolejny odniósł ogromny sukces na międzynarodowym turnieju strażackim. Nasz najlepszy strażak wygrał w kategorii indywidualnej, nie pozostawiając szans rywalom.

Międzynarodowy turniej

Strażacy z Polski, Niemiec, Czech, Słowenii i Austrii polecieli do Mainburga w Niemczech na inauguracyjne zawody serii FireFit 2023. Łącznie w zawodach wystartowało około 100 zawodników. Strażacy mierzyli się ze sobą w trzech kategoriach. Były to tandem, sztafeta i start indywidualny. We wszystkich wziął udział nasz najlepszy strażak, poznaniak Dawid Hyżyk.

Najlepszy

Funkcjonariusz z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Poznaniu zgarnął srebrny medal w tandemie oraz co najważniejsze. Najlepszy strażak z Poznania w starcie indywidualnym zajął pierwsze miejsce, nie dając rywalom szans. Dawid Hyżyk udowodnił, na jak wysokim poziomie sportowym są polscy strażacy. Co więcej, to nie jego pierwszy sukces na tym turnieju.

Walczy o więcej

W zeszłym roku w Essen poznaniak zdobył dwa złote medale w kategoriach grupowych, czyli w sztafecie i tandemie. Natomiast w starcie indywidualnym zajął wtedy dopiero trzecią lokatę. Teraz nasz najlepszy strażak przygotowuje się już do kolejnych zawodów, które odbędą się od 6 do 9 czerwca, tym razem w Szwajcarii w Bernie.

Źródło: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu