Poznaniacy z medalami w Mistrzostwach Polski juniorów w sumo

Zawodnicy z Klubu Sportowego Sobieski Poznań nie zawiedli na Mistrzostwach Polski juniorów i młodzieżowców w sumo. Połowa uczestników z Poznania wróciła do stolicy Wielkopolski z medalami.

Klub Sportowy Sobieski to sekcja zapaśnicza z wieloletnią tradycją, która już od 1985 roku szkoli zawodników pod okiem trenerów. W miniony weekend w Pyrzycach odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów i młodzieżowców w sumo. Sobieskiego Poznań reprezentowało na turnieju 8 zawodników. Czterech z nich zdobyło medale.

Na zawodach pod Szczecinem, wyjątkowo dobrze spisał się Tadeusz Werner, zdobywając dwa srebrne medale w kategorii wagowej do 92 kg – zarówno w kategorii juniorskiej, jak i U-21. Dobrą formę zaprezentowali również Miłosz Romanowski w wadze do 85 kg oraz Olaf Cierzniewski w kategorii do 77 kg, którzy zdobyli srebrne medale rywalizując wśród młodzieżowców. Jan Chojnacki z kolei zdobył brązowy medal w ramach kategorii U-21. Ponadto, Sobieski Poznań zajął drugie miejsce w drużynowym zestawieniu młodzieżowców.