Poznaniacy nie są wcale sknerami. Chcą płacić nawet tam, gdzie nie trzeba

Tak bardzo chcą zapłacić, że sami je rozpakowują? Mowa o nieczynnych jeszcze nowych parkomatach. Te zaczną działać dopiero 1 lipca, ale poznaniacy sami już się do nich dobierają. Chcemy już w nich płacić, czy też po prostu jesteśmy tacy ciekawscy i pragniemy zobaczyć, jak wyglądają nowe urządzenia?

– Wynika z tego, że mamy silne poczucie obowiązku. Nawet silniejsze od chęci oszczędzania – mówi zagadnięty przez nas kierowca, który akurat nie próbuje dobrać się do niedziałającego jeszcze parkomatu i spokojnie płaci za postój w działającym jeszcze starym urządzeniu.

Poznański Zarząd Dróg Miejskich informuje o kierowcach, którzy zdzierają folie ochronne z nowych urządzeń do poboru opłat, choć te jeszcze nie działają.

– W lipcu zamierzamy uruchomić nowe parkomaty. Dlatego prosimy o to, by nie zdzierać z nich folii ochronnych. Powoduje to dezorientację i zdenerwowanie u części kierowców chcących zaparkować w strefie – apeluje poznański Zarząd Dróg Miejskich

ZDM wymieni łącznie 200 sztuk parkomatów na Starym Mieście, Ostrowie Tumskim, Zagórzu, Śródce, Piotrowie, Berdychowie i św. Rocha. Nowe parkomaty wyposażone są w wygodny ekran dotykowy. Co jednak najważniejsze będzie możliwość płatności kartą i Blikiem. W niektórych można będzie nadal płacić także gotówką.

Niebawem nowe parkomaty zaczną być testowane i odbędą się ich niezbędne odbiory. Uruchomienie planowane jest na 1 lipca.

– Do tego czasu parkomaty mają być zasłonięte. Jednak w niektórych przypadkach zrywane są folie ochronne. Powoduje to zdezorientowanie u wielu kierowców, którzy chcą uiścić opłatę za parkowanie w nieczynnym jeszcze parkomacie. Dlatego apel, by nie zdzierać folii i nie powodować niepotrzebnej nerwowości u niektórych z kierowców – prosi ZDM.

fot. Łukasz Gdak, ZDM

Czytaj też: Tu już hot doga nie kupisz. Powoli znika [ZDJĘCIA]

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl