Poznań – wydarzenia: Gdzie warto być w weekend?

Poznań – wydarzenia: zajęcia sportowe dla najmłodszych, warsztaty artystyczne czy targi dla miłośników zieleni i herbat. To wszystko i dużo więcej w ten weekend w Poznaniu.

W piątek futbol i piwo.

O godzinie 18:30 Szkoła Futbolu Luboń zaprasza na darmowe treningi piłkarskie dla chłopców i dziewczynek w każdym wieku. Zajęcia będą się odbywać przy wejściu Factory Poznań, obok lokalu Furore, w każdy piątek do 30 września.

O godzinie 15:00 rozpocznie się drugi już dzień Lotnego Festiwalu Piwa. Organizatorzy przygotowali liczne strefy z rzemieślniczymi browarami, jedzeniem i muzyką. Eksperci wypowiedzą się na temat cen produkcji piwa oraz pokażą jak je degustować. Wstęp bezpłatny. Impreza potrwa przez cały weekend na Placu Wolności.

O godzinie 20:00 na Placu Wolności zostanie zaprezentowany jeden z ostatnich filmów Outiflm Festivalu. “Mascarpone” to jeden z najpopularniejszych queerowych produkcji tego sezonu. Wstęp bezpłatny.

W sobotę dla każdego coś dobrego. Poznań – wydarzenia

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę od godziny 8:30 odbędzie się bieg z przeszkodami dla najmłodszych. Dzieci mogą startować w trzech kategoriach – Krasnal (3-6 lat), Pirat (7-10 lat) oraz Ninja (11-13 lat). Swoją pociechę można zapisać za pośrednictwem strony survivalrace.pl.

O godzinie 9:30 rozpocznie się impreza zamykająca tegoroczny sezon wielkopolskich klubów motocyklowych. Przewidziana jest muzyka, jedzenie oraz napoje, a także atrakcje dla dzieci. Punktem kulminacyjnym będzie parada motocykli o godzinie 11:00. Impreza odbywa się na Torze Poznań.

O godzinie 10:00 Ogród Szeląg przemieni się w żywiołową, herbacianą przestrzeń. Będą prelekcje, warsztaty i degustacje herbat z różnych zakątków świata. Do Poznania zjadą się herbaciani i ceramiczni wystawcy z całej Polski i nie tylko. Wstęp bezpłatny.

Od godziny 12:00 Centrum Kultury Zamek zaprasza na drugą w tym sezonie odsłonę plakatobrania. Tym razem większość plakatów występuje tylko w jednym egzemplarzu. Wszystkie są za darmo.

Park Wilsona od godziny 14:00 zmieni się w przestrzeń artystyczną. Odbędą się tam targi sztuki, koncerty, oraz warsztaty psychologiczne i improwizacji tanecznej. Będzie można również podziwiać prace ukraińskich artystów.

W niedzielę na koncerty.

Nocny Targ Towarzyski zaprasza na godzinę 12:00 na Towarzyskie Targi Roślinne. Fani zieleni będą mogli kupić doniczki z twarzami, stojaki z PRLu, egzotyczne kwietniki, naturalne kosmetyki czy książki.

Już od godziny 17:00 jedni z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów wystąpią na finale Festiwalu Letnie Brzmienie na poznańskiej Malcie. Koncertować będą Bryska, Zalia, Vito Bambino, Brodka oraz Ralph Kamiński. Ceny biletów jednodniowych zaczynają się od 99 złotych. Dostępne są na stronie letniebrzmienia.pl.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl