Poznań w weekend. Co ciekawego?

Spektakle, warsztaty, koncerty i sport. Weekend w Poznaniu zapowiada się naprawdę ciekawie. Sprawdź, gdzie warto się wybrać.

PIĄTEK

O godzinie 13:00 rozpoczyna się Grand Prix Polskiej Chóralistyki. To 3 dni koncertów i warsztatów z ekspertami muzyki chóralnej. O główną nagrodę powalczy 5 najlepszych chórów w Polsce. Wydarzenia odbywają się w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego. Wstęp wolny.

O 18:00 w księgarni “z Bajki odbędzie się spotkanie “Krótko i szczęśliwie – o późnych miłościach” z Agatą Romaniuk. Autorka przybliży kilka słodko-gorzkich opowieści o dojrzałych miłościach, które nie miały prawa, a jednak się zdarzyły. Wstęp wolny.

O 18:30 klub Muchos zaprasza na Speed Dating. To 7-minutowe randki z określoną liczbą mężczyzn lub kobiet. Po nich to uczestnik decyduje, z kim będzie chciał wybrać się na kolejne spotkanie. Bilety kosztują 69,99 zł.

O 20:00 artyści teatru Mój Teatr zapraszają na spektakl pod tytułem “Pan ma problem z kobietami”. To opowieść o problemach w zrozumieniu kobiet przez mężczyzn i odwrotnie. Bilety kosztują 39 złotych.

SOBOTA

O godzinie 15:00 w Teatrze Muzycznym odbędzie się polska premiera musicalu “Pippin. Historia prawdziwa o poszukiwaniu szczęścia”. To historia następcy tronu frankijskiego, młodego księcia Pippina, który po zabiciu ojca, króla Karola Wielkiego, obejmuje władzę. Bilety kosztują 43 złote.

O 16:00 odbędzie się ostatni w tym roku domowy mecz MUKS-u Poznań. Zawodniczki ze stolicy Wielkopolski podejmą Widzew Łódź w Hali POSiR 5 przy ulicy Spychalskiego 36.

O 19:30 w Klasztorze o.o. Franciszkanów odbędzie się kameralny koncert muzyki barokowej w wykonaniu solistów orkiestry Accademia dell’Arcadia. W repertuarze najpiękniejsze utwory epoki. Wstęp wolny.

O 20:00 swoje 18. urodziny obchodzić będzie zespół Muchy. Grupa z Poznania wystąpi w klubie tama. Zagrają swoje największe przeboje, takie jak „Miasto doznań”, „Najważniejszy dzień”, „Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę” czy w końcu “Szaroróżowe”. Bilety kosztują 99 złotych.

NIEDZIELA

O godzinie 10:00 w Concordia Design odbędą się zajęcia muzyczne dla dzieci. Jest to wydarzenie przeznaczone głównie dla szkrabów do 4 lat. Animatorzy zabiorą je w krainę tańca i śpiewu. Bilety kosztują od 15 do 35 złotych.

Od 10:00 do 16:00 na terenie MTP rozgrywać się będą największe targi terrarystyki, akwarystyki i botaniki w Polsce. Będzie tam można zaleźć wymarzonego zwierzaka i wszystkie potrzebne mu akcesoria. Bilety kosztują 30 złotych.

O 10:30 w Teatrze Cortiqué Anny Niedźwiedź artyści zagrają spektakl “Alicja w Krainie Czarów. Zaskakujące rekwizyty, porywające choreografie i ponad 300 artystów w jednym show. Bilety kosztują od 75 złotych.

O 18:00 na scenie Teatru Polskiego aktorzy zaprezentują spektakl “Cudzoziemka”. To powieść autobiograficzna Marii Kuncewiczowej. Spektakl opiera się na jej toksycznej relacji z matką. Bilety dostępne są na stronie teatru.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl