Poznań w światowym TOP 10 bezpłatnych atrakcji turystycznych świata

To prawdziwe, ale i jednocześnie bardzo pozytywne zaskoczenie. – Miasto Poznań na szóstym miejscu w kategorii najlepiej ocenianych bezpłatnych atrakcji turystycznych na świecie – ogłosił dziś Jan Mazurczak prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Informacje o turystycznym sukcesie Poznania zamieścił na swym profilu na Facebooku. Podał ją za Rzeczpospolitą, która opiera się na wynikach raportu firmy CashNetUSA. Jak się okazuje, w pierwszej dziesiątce, ale miejsce za Poznaniem znajduje się jeszcze jedno polskie miasto – Gdańsk.

Poznań królem bezpłatnych atrakcji

– Firma CashNetUSA sprawdziła prawie tysiąc najpopularniejszych kierunków na świecie pod kątem budzących ciekawość bezpłatnych atrakcji turystycznych. By mogły być wzięte pod uwagę, musiały uzyskać na portalu TripAdvisor średnią ocenę 4,5 gwiazdki i mieć ponad 50 recenzji – informuje Mazurczak.

– W Poznaniu podróżnym najbardziej podobają się Stare Miasto (miejsce pierwsze), jezioro Malta, Park Cytadela, kościół farny św. Stanisława i Ratusz Poznański. Słynne Koziołki znalazły się na pozycji siódmej na 20 wymienionych – zwraca uwagę poświęcony turystyce dział portalu Rzeczpospolita.pl.

Grafika: CashNetUSA

Czytaj też: Oficjalnie: Warta Poznań nie będzie grała w Poznaniu. Zakończenie negocjacji

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl