Poznań w kwiatach

Pierwszy dzień wiosny dopiero 21 marca, a w naszym mieście już rozpoczęło się wiosenne sadzenie kwiatów. W parkach i na skwerach ruszyły też prace porządkowe.

Jak każdego roku w marcu Zarząd Zieleni Miejskiej rozpoczął prace przy sadzeniu kwiatów, dzięki czemu nasze miasto już wkrótce ozdobią barwne kompozycje z bratków, stokrotek i prymulek.

W całym mieście zasadzonych zostanie blisko 70 tys. sztuk kwiatów. W samym parku Mickiewicza będzie to ok. 20 tys. sztuk, a w całym Starym Mieście – 50 tys.

– Nasi pracownicy posadzili już lub będą sadzić kwiaty w wielu miejscach Poznania. Rośliny pojawią się na Ostrowie Tumskim, przed Teatrem Wielkim, w parku Marcinkowskiego i parku Chopina, a także na Alejach Marcinkowskiego. Prace związane z sadzeniem potrwają ok. tygodnia, wiele zależy od pogody – informuje Małgorzata Sobieszczyk z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej przeprowadzą również wiosenne prace porządkowe: będą grabić trawniki, przycinać krzewy ozdobne i młode drzewa oraz zamiatać alejki parkowe.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl