Nowe autobusy MPK

Na ulice Poznania wyjadą kolejne niskopodłogowe i niskoemisyjne autobusy. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne kupiło 37 pojazdów. Wartość kontraktu to 42 miliony złotych.

37 nowych autobusów, w tym 19 o długości 12 metrów i 18 przegubowych to kolejny element realizowania strategii odnawiania taboru komunikacji miejskiej w Poznaniu.

Na ulice właśnie wyjeżdża 37 nowoczesnych, niskopodłogowych i niskoemisyjnych autobusów. Za chwilę miasto wzbogaci się o 50 tramwajów z rodziny Moderus Gamma, natomiast w kolejnych latach poznaniacy będą mogli skorzystać z 21 przyjaznych środowisku autobusów o napędzie elektrycznym – mówił na konferencji prasowej prezydent miasta Jacek Jaśkowiak.

Nowe autobusy są niskoemisyjne. W porównaniu do poprzednich, nieco zmieniło się wnętrze – są uchwyty do montażu rowerów, udogodnienia dla niepełnosprawnych, a nawet porty USB. Pojazdy mają monitoring zewnętrzny i wewnętrzny oraz klimatyzację.

W autobusach jest także rozbudowana informacja pasażerska.

Na tablicach ledowych pojawią się wszystkie niezbędne informacje i będą one wyświetlane większą czcionką, by ludzie niedowidzący również mogli je odczytać. Na czole autobusu stojącego na pętli będzie wyświetlany komunikat, ile minut zostało do odjazdu – wyjaśnił prezes zarządu MPK w Poznaniu Wojciech Tulibacki.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne obecnie posiada 320 autobusów. Dziennie na trasy wyjeżdża 250 pojazdów.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl