Poznań pożegnał Adama Wize, społecznika i przedsiębiorcę

W środę 29 marca o 14:00 na naramowickim cmentarzu odbył się pogrzeb ś.p. Adama Wize – społecznika, twórcy największej w Wielkopolsce niepublicznej szkoły podstawowej Św. Rodziny w Poznaniu.

Adam Wize był przedsiębiorcą, działaczem społecznym, twórcą największej w Wielkopolsce niepublicznej szkoły podstawowej Św. Rodziny w Poznaniu, wieloletnim wiceprezesem Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan, przez wiele lat pełnił też funkcję prezesa Konwentu Lechia Korporacji Studentów Uczelni Poznańskich oraz Poznańskiego Koła Międzykorporacyjnego. Zmarł w nocy z 23 na 24 marca. Miał zaledwie 42 lata.

Pogrzeb odbył się na cmentarzu na Naramowicach. Natomiast poprzedzająca go uroczystość odbyła się w Kościele pw. Maryi Królowej w Poznaniu na Rynku Wildeckim. Przed Mszą Świętą rodzina zmarłego otrzymała Złoty Krzyż Zasługi, pośmiertnie nadany przez Prezydenta RP. Natomiast podczas pochówku wojewoda przekazał rodzinie zmarłego medal Witolda Celichowskiego, nadany decyzją Wojewody Wielkopolskiego.

Hubert Niespodziany
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl