Poznań Motor Show odpalił silnik

Poznań to nie Genewa, ale tak czy to największe targi motoryzacyjne w tej części Europy. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich rozpoczął się Poznań Motor Show. W 14 pawilonach będzie można zobaczyć: samochody, motocykle, kampery i ciężarówki, w tym nowości prosto z salonu w Genewie.

Z jednej strony mamy marki te, które są postrzegane bardziej jako konsumenckie, z drugiej strony także te luksusowe. Premierowo zobaczymy Rolls Royce’y, McLareny, a także samochody marki BMW czy Mercedesa. W jednym miejscu, w jednym czasie możemy zobaczyć pełne portfolio rynkowe, to, co za chwilę wejdzie do sprzedaży bądź samochody koncepcyjne, które nie wiadomo, czy wejdą, ale pokazują pewnego rodzaju myśli i trendy technologiczne, jakie są w poszczególnych fabrykach przygotowywane — mówi dyrektor Motor Show Dariusz Wawrzyniak.

 

fot „mis”

 

fot. „mis”

Poznań Motor Show to jedne z najbardziej prestiżowych i największych w tej części Europie imprez motoryzacyjnych. Organizatorzy spodziewają się w tym roku nawet 150 tysięcy zwiedzających. Na targach będą premiery polskie i europejskie. Producenci pokażą samochody elektryczne, a jeden targowy pawilon będzie poświęcony alternatywnym paliwom.

fot. „mis”

fot. „mis”

W czwartek od rana na MTP odbywa się Motor Show Press Day. To część dedykowana przedstawicielom mediów oraz specjalnie zaproszonym gościom. Targi dla fanów motoryzacji będą otwarte od piątku.

fot. „mis”

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl