Categories

źródło : materiały prasowe organizatora

Poznań gospodarzem zawodów IRONMAN 70.3.

4 września 2022 roku legendarna seria zawodów triathlonowych IRONMAN zadebiutuje w stolicy Wielkopolski. Rywalizacja odbędzie się na dystansach IRONMAN 70.3 oraz olimpijskim. Zapisy na IRONMAN 70.3 Poznań startują już 18 stycznia w portalu SlotMarket.pl.​

Poznań jest kolejnym polskim miastem, po Gdyni oraz Warszawie, które będzie gościć najbardziej rozpoznawalny cykl zawodów triathlonowych na świecie. Dla niewtajemniczonych warto wytłumaczyć, że IRONMAN 70.3. to zawody, w których uczestnik musi najpierw przepłynąć 1,9 km, później przejechać 90 km na rowerze, by na końcu przebiec dystans półmaratonu – 21,1 km. Zawody na dystansie olimpijskim, które także odbędą się we wrześniu w Poznaniu, to 1,5 km pływania, 40 km jazdy rowerem i 10 km biegu.

– To kolejny kamień milowy dla współczesnej polskiej sceny triathlonowej, ale także hołd dla jej historii, ponieważ etap pływacki odbędzie się w Jeziorze Kierskim, gdzie miały miejsce pierwsze zawody triathlonowe w Polsce, które odbyły się w 1984 roku – mówi Michał Drelich, dyrektor IRONMAN Poland.

Poznań gospodarzem zawodów IRONMAN 70.3.

Od kilku dobrych lat stolica Wielkopolski jest liderem w kraju, jeśli chodzi o organizację podobnych imprez sportowych.

– Nasze największe biegi, takie jak Poznań Maraton, Poznań Półmaraton, Wings For Life World Run czy bieg Niepodległości mają najwyższą frekwencje w kraju. W 2022 roku portfolio naszych imprez wzrośnie o kolejne zawody multisportowe za sprawą zaproszenia do współpracy międzynarodowej organizacji IRONMAN. Liczymy, że dzięki temu Poznań pojawi się na mapie najbardziej legendarnego cyklu zawodów, a do naszego miasta zjadą zawodnicy z całego świata i będą mogli przekonać się, że nie tylko słyniemy z perfekcyjnej organizacji i wspaniałego klimatu sprzyjającego sportowcom, ale mamy też do zaoferowania wiele atrakcji – mówi Jacek Jaśkowiak prezydent Poznania.

Meta i cała wioska zawodów będą zlokalizowane na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zawodom w Poznaniu towarzyszyć będą targi o tematyce sportowej.

Od wielu lat to realizujemy, organizując CAVALIADĘ, a także współorganizując maraton i półmaraton, który jest oceniany jako jeden z najlepszych biegów półmaratońskich w Europie. Dojrzeliśmy do triathlonu – przyznaje Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP

Zapisy na IRONMAN 70.3 Poznań startują już 18 stycznia w portalu SlotMarket.pl.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl