Poznań Game Arena wystartowała

Premierowe pokazy gier i sprzętu, turniej e-sportowe, spotkania z gwiazdami, konferencje i konkursy z cennymi nagrodami. Rozpoczęły się targi Poznań Game Arena.

Przez 15 lat wokół Poznań Game Arena udało się zbudować blisko półmilionową społeczność, zakochaną w grach i innych formach wirtualnej rozrywki. To właśnie dla nich na tegorocznych targach przewidziano ciekawe premiery.

Na Poznań Game Arena odbędzie się pierwszy pokaz Cyberpunk 2077 w Polsce. Mimo że najnowsza produkcja CD-Projekt zadebiutuje na rynku dopiero w kwietniu 2020 roku, to już teraz bije rekordy zakupów wydania przedpremierowego.

Podczas 14. już edycji PGA, nastąpi oficjalne rozpoczęcie sezonu Jesień 2019 Polskiej Ligi Esportowej, a wraz z nim start Dywizji Mistrzowskiej w Counter Strike. Najlepsze drużyny w kraju będą miały okazję zaprezentować esport w obecności 80 000 entuzjastów rozrywki.

Dla miłośników epickiej muzyki z gier przygotowano Epic Game Music. To symfoniczno – rockowe show, nie tylko dla miłośników muzyki z wirtualnego świata. Na scenie pod dyrekcją Adama Domurata wystąpi 80-osobowa orkiestra symfoniczna CoOperate Orchestra z towarzyszeniem Chóru Akademickiego UAM (przygotowanie Beata Bielska). W repertuarze koncertu nie zabraknie legendarnych i kultowych soundtracków, sąsiadujących z wykonaniami przedpremierowymi z popularnych tytułów polskich i zagranicznych Zapraszamy na muzyczną podróż od Mario i Sonica, przez Dooma i Assasins Creed aż po Wiedźmina i God of War.

Podczas poznańskich targów nie zabraknie czołowych graczy światowego rynku gier. Wśród nich jest m.in. Ubisoft – znany na całym świecie producent, który na swoim koncie ma takie tytuły jak, chociażby Assassin’s CreedUbisoft planuje zaprezentować po raz pierwszy w Polsce na PGA Watch Dogs Legion. Lista atrakcji przygotowanych przez Ubisoft jest zdecydowanie dłuższa, a wśród nich największą rolę odgrywają oczywiście gry wyprodukowane przez to studio.

Po raz kolejny raz na Poznań Game Arena zaprezentuje się Nintendo. Wyjątkowy świat Nintendo, dziesiątki niespodzianek, a to wszystko na 90 konsolach gotowych do przetestowania najgorętszych produkcji, w tym Ring Fit Adventure, która zyska specjalną strefę przeznaczoną tylko dla tej gry.

Na PGA pojawią się także twórcy niezależni. Strefa Indie Games to miejsce, gdzie swoje cyfrowe działa prezentują właśnie oni. Prześcigają się w pomysłach na projekty, w których to grywalność i frajda odgrywają decydującą rolę.

Targi Poznan Game Arena potrwają do 20 października.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl