Poznań chciałby przejąć dworzec. PKP mówi, będziemy budować

PKP o tym, że stary dworzec kolejowy w Poznaniu będzie jednak przebudowany poinformowało w specjalnym komunikacie na swojej stronie internetowej. Kilka dni temu zarząd Poznania wystąpił do Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju o komunalizację całego terenu dworca PKP przez miasto. Według urzędników, PKP nie wywiązywało się ze swoich deklaracji w sprawie funkcjonalności obecnego dworca. 

O tym że miasto chce aby teren dworca został skomunalizowany pisaliśmy o tym przedwczoraj http://www.wpoznaniu.pl/miasto-chce-przejac-teren-dworca-pkp/. W piątek PKP na swojej stronie internetowej opublikowało komunikat, że teren starego dworca kolejowego w Poznaniu zostanie jednak przebudowany. W opublikowanym komunikacie może przeczytać między innymi że:

Zarząd PKP S.A. podjął decyzję o wyrażeniu zgody kierunkowej na realizację projektu deweloperskiego o funkcji hotelowo- biurowej na nieruchomości zlokalizowanej w Poznaniu przy ulicy Dworcowej1 .  Wyłonienia partnera inwestycyjnego dokona Xcity Investment sp. z o.o. w postępowaniu przeprowadzonym w trybie i na zasadach obowiązującyjch w PKP S.A. Xcity będzie realizowała projekt w porozumieniu z PKP S.A. w zakresie budowy dworca zlokalizowanego na przedmiotowej nieruchomości.

Dworzec Poznań Główny odzyska swój blask. Na parterze będą nowe kasy i punkty obsługi podróżnych. Na antresoli znajdą się pomieszczenia handlowe i poczekalnie. Nad częścią dworcową zostanie wybudowany hotel o powierzchni 6 tys. m kw., a budynek połączymy kładką z terenem w pobliżu wejścia na MTP. W dalszej kolejności w pobliżu jednego z peronów wybudowane zostaną dwa biurowce – tak wizję dworca przedstawia Krzysztof Mamiński, prezes PKP SA.

Ta budowa może potrwać od 3 do 5 lat.

 

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl