Powstał tomik poezji o poznańskich Jeżycach

Ponad 4 miesiące pisania i testowania tekstów na slamach. Współpraca miasta, Rady Osiedla Jeżyce i zaprzyjaźnionych fundacji. Efekt? Tomik poezji, który przemyca mnóstwo jeżyckich wątków. Klimat buduje już sama okładka.

4 MIESIĄCE PISANIA

Od czerwca trwały prace nad powstaniem tego wyjątkowego wydania. Członkowie i podopieczni fundacji KulturAkcja ponad 4 miesiące pisali różne teksty i chodzili z nimi na slamy poetyckie w sali amarantowej Domu Tramwajarza. Wszystko w ramach projektu współfinansowanego przez Fundację Pana Gara, Radę Osiedla Jeżyce i Miasto Poznań.

WIERSZE O JEŻYCACH

Efektem jest tomik poezji, który tematem skupia się na poznańskich Jeżycach, zatytułowany „Języki Jeżyc”. Możemy znaleźć w nim teksty takich autorów jak Jędrzej Bartosik, Bartosz Dłubała, Michalina Janas, Aleksandra Kasprzak, Mateusz Kotas, Maciek Szewczyk czy Róża Watracz. Autorzy w wierszach starali się przemycić jak najwięcej wątków związanych z Jeżycami.

PRZECZYTAJ ZA DARMO

Na okładce można zobaczyć jedną z jeżyckich kamienic oraz żyrafę, która była kiedyś mieszkanką tzw. Starego Zoo, czyli Pozańskiego ogrodu zoologicznego zlokalizowanego na jednej z jeżyckich ulic – ulicy Zwierzynieckiej. Autorką okładki jest: Awałsia Askrobmysz. Tomik przeczytać można za darmo w formie online. Znaleźć go można TUTAJ.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl