Potrzebujesz słońca? To żaden problem!

Długie szare dni mogą zepsuć humor każdemu. Można brać, oczywiście, witaminę D. Można oglądać zdjęcia z ciepłych krajów. Można też jednak zrobić coś dużo bardziej skutecznego – wsiąść do samolotu i po dwóch godzinach być w miejscu pełnym słońca. Wystarczy pojechać na Lotnisko Ławica.

Brak słońca, szczególnie tej zimy, może irytować. Często nawet śniegowi towarzyszyły słoneczne dni. Tej zimy jest inaczej, ale istnieje proste rozwiązanie. Lotnisko Ławica to brama do ciepłych krajów, do których dostaniemy się w dwie, trzy lub maksymalnie czetery godziny i możemy, co istotne, zrobić to bardzo tanio. Przygotowaliśmy dla Państwa zestawienie tanich połączeń z Lotniska Ławica na zimę i wiosnę.

Lot w dwie strony z Ławicy za 157 złotych do….Izraela

hotel dla psów w Poznaniu

Jeśli chcą Państwo by było naprawdę ciepło, by nie brakowało długich plaż i turystycznych atrakcji – znakomitym wyborem jest Izrael. Po poznańsku – zacznijmy od cen. Wylot 10 stycznia w czwartek – koszt biletu 72 złote, powrót w niedzielę 13 stycznia – koszt biletu 85 złotych. Za niecałe 160 złotych lecimy w dwie strony do Izraela. Dla porównania warto wspomnieć, że podróż ekspresem PKP do Warszawy kosztuje 140 złotych.
Jeśli wybieramy ten lot, po niecałych czterech godzinach lądujemy na lotnisku w Tel Avivie. Temperatura w styczniu w tym izraelskim mieście to średnio….20 stopni! Przejdźmy do konkretów. Jeśli chcemy przez tych kilka dni odpocząć kluczowe będą – plaże. W Tel Avivie bezpieczną dla dzieci,bo nadzorowaną przez ratowników, wygodną, z dużą liczbą barów i pięknym widokiem na Morze Śródziemne jest plaża Metzitzim. Zresztą, zobaczcie sami.

Tel Aviv to jednak nie tylko plaże i pogoda. To niezwykłe zabytki. Zobaczyć trzeba szczególnie port w Jafie, który jest jednym z najstarszych portów na świecie. Kolejna ciekawostka to Białe Miasto, czyli 5 tysięcy budynków Tel Avivu zbudowanych w stylu Bauhaus. Ta część miasta znalazła się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Z Tel Avivu niedrogim autobusem pojechać możemy także do Jerozolimy. Pisać o niej można by na setkach stron, ale może lepiej zobaczyć to nagranie.

Hotele w Tel Avivie i Jerozolimie wcale nie są drogie. Jest ich tak wiele, że przyzwoity nocleg znaleźć można w cenach niższych od pesnjonatów w polskich górach, czy nad morzem.

Tydzień w Bułgari z wylotem z Ławicy za…583 złote. I to cena całej wycieczki.

Lotnisko Ławica to także sporo lotów czarterowych. I tak z Ławicy do sporej liczby krajów lata między innymi TUI. To znane biuro proponuje też bardzo okazyjne wyjazdy. Dwunastego maja na przykład możemy polecieć na tydzień do Bułgarii za 583 złote (przelot, nocleg i śniadania). Cena zaskakująco niska, więc na potwierdzenie publikujemy zdjęcie ze strony operatora.

Wyjazd nie tylko tani, ale też wygodny, bo lecimy z Poznania. Na lotnisko dojeżdżamy taksówką, komunikacją miejską, czy zostawiamy auto na parkingu. Możliwości jest kilka, wszystkie są komfortowe.

A może weekend w Paryżu? Z Ławicy polecimy w dwie strony za 210 złotych.

Miasto sztuki, piękne o każdej porze roku. Znajdziemy w nim galerie, architekturę i historie, z którymi bardzo przyjemnie będzie się odpoczywać. W dodatku na podróż nie wydamy dużo. Konkrety. Wylatujemy z Ławicy w środę 16 stycznia i za bilet płacimy 89 złotych. Wracamy w niedzielę 20 stycznia i za powrotny bilet płacimy 119 złotych. Nieco ponad 200 złotych wystarczy nam na podróż do tego jednego z najciekawszych miast Europy. Czy warto? Proszę sprawdzić oglądając to krótkie nagranie.

Lotów z Ławicy zimą i wiosną jest mnóstwo. Wszystkie znajdziemy na stronach przewoźników takich jak Rayanair – https://www.ryanair.com/pl/pl/ czy Wizzair – https://wizzair.com/ oraz biur podróży, które latają z Ławicy. Jeśli chcemy sprawdzić, dokąd możemy polecieć z poznańskiego lotniska, najelpiej odwiedzić jego stronę z mapą połączeń – https://www.airport-poznan.com.pl/pl/polaczenia-lotnicze/mapa-polaczen.

Najważniejsze jednak jest to, że latanie stało się już niedrogie. A może nawet najtańsze, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że na niemal drugi koniec świata możemy dostać się za niecałe 160 złotych. Rezerwowanie lotów jest proste, jak rezerwowanie podróżu pociągiem. Jeśli nie latamy, to jedynie kwestia naszych przyzwyczajeń, ale warto spróbować. Nie pożałują Państwo, a nawet szybko przekonają się, że niewiele jest ciekawszych rzeczy od podróżowania, które dzięki rozwojowi lotnictwa, staje się coraz tańsze.

Powyższy materiał jest ARTYKUŁEM SPONSOROWANYM przez  Port Lotniczy Poznań-Ławica sp. z o.o. im. Henryka Wieniawskiego.

DÓŁ ART

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl